ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Biden przeciwko Huaweiowi

Założyciel Huawei obawia się zaostrzenia sankcji ze strony USA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Założyciel firmy Huawei, Ren Zhengfei, twierdził w Davos, że podejrzewa, iż Stany Zjednoczone podejmą więcej działań przeciwko firmie. Jest to o tyle zaskakujące, że Chiny i USA są na dobrej drodze do porozumienia. Dodatkowo Stany Zjednoczone wciąż nie przedstawiły dowodów przeciwko chińskiemu producentowi. Czyżby Państwo Środka poświęciło Huaweia dla rozwiązania konfliktu handlowego z USA? Nawet jeśli, to firma i tak nie zamierza odpuszczać.

Założyciel Huawei o sytuacji z USA

zalozyciel Huawei USA

Podczas swojego przemówienia w Davos założyciel Huaweia powiedział:

Wyłożyliśmy setki miliardów pieniędzy na nasz plan B i dlatego możemy wytrzymać pierwszą falę amerykańskiego ataku.

Jest to świetna informacja, jeśli chodzi o dalsze funkcjonowanie firmy. Martwi mnie jednak to, że mowa jest zaledwie o pierwszej fali ataku. Zdanie to sugeruje, że przetrwanie Huaweia w dłuższej perspektywie czasu wciąż nie jest pewne. Pamiętajmy też, że dyrektor finansowy Huawei, a przy okazji córka założyciela, czyli Meng Wanzhou wciąż przebywa w areszcie domowym w Kanadzie, a Stany Zjednoczone wciąż ubiegają się o jej ekstradycję.

Zobacz też: Łączność satelitarna wkrótce obejmie także Internet Rzeczy

Ren podkreślił również, że Huawei jest firmą działającą na korzyść USA. Zwrócił przy tym uwagę, że wynajęła ona dziesiątki amerykańskich firm konsultingowych.

Stany Zjednoczone powinny być dumne, że ich doświadczenie w zarządzaniu zaowocowało rozwojem w innych miejscach.

— powiedział.

Ren omówił również aspekty równoczesnego wyścigu AI, mówiąc nam, że strach przed Sztuczną Inteligencją zniknie, porównując go do obaw energią jądrową.

Urodziłem się w czasach Hiroszimy i widziałem, że ludzie wokół mnie boją się bomb atomowych. Jednak w końcu elektrownie atomowe i wykorzystanie promieniowania w szpitalach przyniosły korzyści tak wielu ludziom. To samo może dotyczyć AI.

— Podkreślił.

Dodał także, że nie wierzy w technologiczny podział świata. Uważa on, że istnieje tylko jeden kierunek rozwoju technologii:

Jest tylko jedna prawda. To dlatego świat techniki nie może się rozdzielić. Ktokolwiek dostanie prawdę, podzieli się nią ze wszystkimi.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy