Huawei to prawdziwy gigant na rynku smartfonów, dla którego 2019 rok był wyjątkowo trudny. Wiele innych firm już dawno by się poddało, ale nie Huawei, który cały czas idzie pod prąd i nieprzerwanie wydaje nowe smartfony. Niestety producent nie może oferować na nich usług Google, które dla wielu osób są nieodłącznym elementem smartfonów. Z tego też powodu firma stworzyła swój własny sklep z aplikacjami AppGallery, którego za wszelką cenę stara się nimi zapełnić. Huawei ogłosił kolejną inwestycję mającą na celu przekonanie programistów do tworzenia programów do AppGallery.

Huawei inwestuje w App Gallery – sklep po prostu musi zapełnić się aplikacjami

honor appgallery

Sklep z aplikacjami bez aplikacji to wydmuszka, z której nikt nie będzie chciał korzystać. Doskonale wie o tym Huawei, który podczas Huawei Developers Conference w Londynie ogłosił, że przeznaczy aż 20 milionów funtów, aby zachęcić brytyjskich programistów do tworzenia aplikacji dla Huawei App Gallery. Warto przypomnieć, że jest to już druga tak duża inwestycja, bo całkiem niedawno Chińczycy wyłożyli na stół taką samą kwotę w Indiach.

Zobacz także: [Promocje dnia] Huawei P20 Pro, iPhone 7, Motorola Moto E6 Plus i więcej w fenomenalnych cenach

Kolejną zachętą dla programistów, o której wspomniał Huawei podczas trwania konferencji, jest fakt, że w AppGallery firma pobiera tylko 15% prowizji za wszelkie zakupy w aplikacjach, a nie 30% tak jak Google Play i App Store. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę spora różnica.

Źródło: Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.