Huawei skutecznie aktualizuje swoje smartfony. P30 Lite kolejnym przykładem, który otrzymuje EMUI 10, a więc dowie się, czym jest sam Android 10. Zdecydowanie najczęściej słyszymy, że to właśnie ta, chińska firma usprawnia swoje urządzenia mobilne, ale też nie ma się czemu dziwić – ich portfolio jest ogromne. Niemniej wyraźnie nadszedł czas na aktualizację średniaków, bo do takiej właśnie klasy zalicza się dzisiejszy bohater, czyli Huawei P30 Lite.

Huawei P30 Lite kolejnym smartfonem z EMUI 10 na bazie Androida 10

huawei p30 lite emui 10 android 10 aktualizacja

Naturalnie dzisiaj Huawei prowadzi aktualizację wielu modeli, ale pojawienie się EMUI 10 dla P30 Lite może być dla niektórych zaskakujące pod tym względem, że niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy P20 Pro otrzyma Androida 10. Rok starszy flagowiec musi kilka miesięcy dłużej czekać na taką samą aktualizację – to dosyć nietypowe zagranie ze strony Chińczyków. Niemniej skupmy się na P30 Lite, który nową nakładkę otrzymał na tę chwilę w Afryce Południowej. Nowy system waży niecałe 4 GB i zawiera wszystkie nowości EMUI 10 oraz samego Androida 10, w tym globalny ciemny motyw, usprawnioną wydajność, a także takie szczegóły jak nowe ikony.

Zobacz też: Poznajcie nową, ergonomiczną klawiaturę od Logitecha.

Pojawienie się aktualizacji dla P30 Lite jest o tyle zaskakujące, że Huawei, według swoich wcześniejszych zapowiedzi (harmonogram EMUI 10), planował wydanie tej aktualizacji dopiero w marcu. Dlatego istnieje duże podejrzenie, że oprogramowanie, które otrzymują wybrani użytkownicy w Afryce Południowej, jest swego rodzaju testem, aby w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy rozszerzać je o kolejne kraje. Tym samym warto jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo równie dobrze Huawei P30 Lite z EMUI 10 w Polsce pojawi się dopiero pod koniec kwartału.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.