Logitech Ergo K860

Logitech chce zdefiniować ergonomiczne klawiatury na nowo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zakup wygodnej klawiatury nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystko dlatego, że to, co jest wygodne dla jednej osoby, dla drugiej może być męczące. Wymienienie wszystkich czynników wpływających na komfort pisania mija się tu z celem, ponieważ byłaby to bardzo długa lista. Co gorsza, klawiatura, która przy krótkim teście wydaje się idealnym wyborem, może się okazać niezwykle męcząca podczas dłuższej pracy.

Logitech Ergo K860

Logitech Ergo K860

Firma Logitech zaprezentowała przyjazną dla nadgarstków klawiaturę ergonomiczną. Będzie ona sygnowana jako model Ergo K860. Jest to pierwsza od lat klawiatura firmy o konstrukcji dzielonej. Cały jej układ jest przecięty na pół, a klawisze są ustawione pod kątem, aby dopasować się do nadgarstków. Choć może to wyglądać nieco dziwnie, to jednak ta konstrukcja przynosi znaczne korzyści zdrowotne. Mniej obciąża nadgarstki i przedramiona, a w konsekwencji sprawia, że dłonie, szyja i ramiona są bardziej zrelaksowane. Dzięki temu będziemy także wydajniejsi, ponieważ pod koniec dnia pracy nie będziemy tak bardzo zmęczeni, jak przy klasycznych rozwiązaniach.

Zobacz też: Huawei chwali się liczbą sprzedanych smartfonów z 5G w 2019 roku

Jej konstrukcja wydaje się nieco dziwaczna, ze względu na to, że klawisze nie są umieszczone w pełni równolegle do powierzchni biurka. Jednak według przedpremierowych testów takie rozwiązanie jest nadzwyczaj wygodne. Nie wygląda ona jednak na najlepsze rozwiązanie dla graczy. Mamy tu do czynienia z klawiaturą bezprzewodową, która może się łączyć z urządzeniami za pośrednictwem dedykowanego adaptera radiowego, lub technologii Bluetooth. Świetną sprawą jest to, że można ją sparować z aż trzema urządzeniami jednocześnie i przełączać się między nimi w locie. Logitech Ergo K860 jest zasilana przy pomocy dwóch baterii AAA. Te mają wystarczyć na okres do dwóch lat pracy.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy