Huawei P20 Pro to smartfon, który wywołał naprawdę duże zamieszanie na rynku. Niejako cała seria P20 sprawiła, że niedawno typowano Chińczyków na nowych liderów mobilnego rynku. Niemniej batalie z USA i polityczne zagrywki przerwały ten trend. To jednak nie oznacza, że Huawei nie ma planu, bo ma, aczkolwiek jest to bardziej obrona przed najgorszym, aniżeli próba powrotu na drogę do zdobycia fotela lidera. Tymczasem jego częścią są aktualizacje i firma zdradza, kiedy spodziewać się EMUI 10 z Androidem 10 dla wspomnianego na początku Huawei P20 Pro.

Do końca kwietnia Twój Huawei P20 Pro otrzyma EMUI 10 z Androidem 10

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro to smartfon z 2018 roku, ale wciąż jest uważany za jeden z ciekawszych wyborów w swojej cenie. To nie jest model, który może stracić usługi Google, więc też nie obawiajcie się nadchodzącej aktualizacji. Wraz z EMUI 10 pojawi się Android 10 i nie zabraknie Sklepu Play i innych dodatków od Amerykanów. Kiedy to nastąpi? Według indyjskiego oddziału Huawei testy dobiegły już końca i należy spodziewać się wydania nowego systemu w połowie stycznia, więc… na dniach. Jednak to tyczy się Indii, a co z Europą? W tym momencie do gry wchodzi niemiecki oddział Huawei, który z kolei podaje, że Huawei P20 Pro otrzyma Androida 10 w marcu.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Na Steam kupisz też już muzykę.

Jednocześnie nasi zachodni sąsiedzi podają, że cały proces aktualizacji ma trwać 4 tygodnie i po tym czasie wszystkie modele Huawei P20 Pro otrzymają Androida 10. Naturalnie trzeba pamiętać o tym, że brandowane egzemplarze rządzą się swoimi prawami. Czy bazowy Huawei P20 otrzyma EMUI 10 w podobnym okresie? Niewykluczone, że tak.

Źródło: GSM Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.