ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Harmonogram aktualizacji EMUI 10

EMUI 10 oficjalnie zaprezentowane. Poznaj wszystkie nowości

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Dziś odbyła się coroczna konferencja Huaweia, na której prezentuje on swoje najciekawsze nowości. Firma pokazała już swój autorski system, Harmony OS, a teraz także przedstawiła światu dziesiątą odsłonę swojej nakładki EMUI. Przynosi ona całkiem sporo nowości, z których użytkownicy smartfonów Huawei i Honor z pewnością się ucieszą. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o świeżo zaprezentowanej aktualizacji.

EMUI 10 – premiera

Jakiś czas temu Donald Trump zabronił amerykańskim firmom współpracy z Huaweiem, jednak niedawno zmienił swoje zdanie i producent ten znów może korzystać z Androida. Dziś gigant pokazał światu EMUI 10, najnowszą wersję swojej nakładki bazującej na Androidzie Q. Aktualizacja wprowadza całkiem sporo nowości, które naprawdę mają sens. Na podlinkowanym wyżej materiale wideo możecie zapoznać się z krótkim wprowadzeniem do EMUI 10. Poniżej znajdziecie wszystkie nowości w tej wersji.

1. Przeprojektowany interfejs

Jak to zwykle bywa w przypadku większych aktualizacji, design systemu zostaje w mniejszym lub większym stopniu przeprojektowany. Nie inaczej jest w przypadku EMUI 10, w którego wyglądzie Huawei nieco zmienił – dodano nowe animacje oraz zaokrąglono więcej ikonek. Swój wygląd zmieniło także kilka aplikacji, w tym zegar i kalendarz.

2. Tryb ciemny w całym systemie

Tryb ciemny w całym systemie to najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwana opcja w zaprezentowanej wersji EMUI. Co więcej, tryb ten może objąć także aplikacje firm trzecich – nie wiadomo jednak, na jakiej zasadzie będzie to działać.

3. Zwiększona szybkość działania

Przechodzimy do tego, co w smartfonie ogromnie ważne, a mianowicie szybkość działania. W EMUI 10 dzięki ulepszonemu systemowi plików EROFS oraz GPU Turbo 3.0 możemy liczyć na szybsze działanie systemu oraz mniejsze opóźnienie podczas przełączania aplikacji.

4. Nowy sposób łączenia smartfonów z komputerami

EMUI 10 wprowadza także nową formę łączenia smartfonów z komputerami. Od teraz możliwe będzie bezprzewodowe połączenie tych dwóch urządzeń, wyświetlając tym samym zawartość ekranu smartfona na komputerze. Dzięki temu otrzymamy natychmiastowy dostęp do wszystkich plików z telefonu z poziomu komputera, a także będziemy mogli m.in. na bieżąco odpowiadać na wiadomości i przesyłać nowe pliki. Rozwiązanie to w akcji możecie obejrzeć poniżej.

5. Aplikacja HiCar

Od razu uczulam, by nie mylić aplikacji HiCar z HiCare, ponieważ nie mają one ze sobą nic wspólnego. HiCar to nowość, którą Huawei wprowadził wraz EMUI 10. Dzięki wspomnianej aplikacji możliwe będzie połączenie się z systemem audio-nawigacyjnym samochodu i sterowanie z jej poziomu muzyką, nawigacją, a nawet klimatyzacją – jeśli oczywiście samochód będzie kompatybilny.

6. Inne

W EMUI 10 poprawiono także znane błędy oraz wprowadzono wiele pomniejszych zmian (np. dodano dodatkowe opcje w Always on Display). Nie są one jednak warte tego, by się nad nimi rozwodzić.

Zobacz także: Ogromne zmiany w bankowości elektronicznej i mobilnej już od września. Przeczytaj, aby uniknąć zaskoczenia

Jakie smartfony dostaną EMUI 10?

Początkowo EMUI 10 zadebiutuje w nadchodzącej serii Mate 30. Z kolei posiadacze smartfonów z serii Huawei P30 mogą zacząć oczekiwać nowego oprogramowania od 8 września bieżącego roku. Firma nie udostępniła jeszcze pełnej listy smartfonów, które dostaną opisywaną aktualizację, jednak z pewnością będzie ona całkiem długa. Gdy tylko Huawei ją opublikuję, to na pewno Was o tym poinformujemy. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o EMUI 10.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy