Disney+ we Francji będzie dostępny wyłącznie w ramach oferty Canal+. To skutek podpisania umowy na wyłączność przez Disney oraz przedstawicieli platformy Canal+. Polski oddział cyfrowego giganta niedawno także rozpoczął współpracę z platformą VOD – Netflixem.

Disney+ we Francji tylko w Canal+

disney+ we francji

Platforma Canal+ będzie jedynym operatorem telewizyjnym we Francji z dostępem do Disney+. Mówi się, że serwis ma pojawić się tam w marcu 2020 r. Według jednego z menedżerów w koncernie Disneya umowa ma zapewnić serwisowi VOD promocję i poszerzyć jej grono odbiorców. Prawdopodobnie Disney+ będzie dostępny dla abonentów Canal+ za dopłatą kilku euro. Canal+ ma zachować także prawa na wyłączność do filmów Disneya, Pixara, Marvela, LucasFilm i 20th Centruy Fox. Do tego kanały Disney Channel, Disney Junior, National Geographic i inne mają pozostać jedynie w dystrybucji Canal+.

W Polsce Canal+ współpracuje z Netflixem

W naszym kraju istnieje możliwość wykupienia telewizyjnego pakietu Canal+ Netflix. Konkretnie do wyboru są trzy opcje, które różnią się cenami oraz ilością programów w telewizji. W każdej z nich otrzymujemy jednak także dostęp do Netflixa w standardowej wersji. Abonenci, którzy decydują się płacić dodatkowo 9 zł miesięcznie, otrzymują dostęp do Netflixa w wersji Premium. Już teraz Netflix jest oferowany posiadaczom dekoderów 4K UltraBOX+. Wystarczy włączyć kanał 222 po automatycznej aktualizacji urządzenia. W przyszłym roku Netflix ma trafić również do posiadaczy pozostałych dekoderów Canal+. Więcej o całej sprawie pisaliśmy w newsie dotyczącym współpracy Canal+ z Netflixem i związaną z tą kwestią promocją.

Czytaj także: Koniec zabawy! Apple usuwa aplikację zamieniającą iPhone w iPoda Classic ze sklepu

Ciężko powiedzieć, na jakich zasadach Disney+ będzie dostępne w Polsce. Póki co nie znamy nawet dokładnej daty debiutu platformy w naszym kraju. Niektórzy spekulują, że może to się stać w I kwartale przyszłego roku.

Źródło: hdtvpolska.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.