ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Rewound iPhone iPod Classic

Koniec zabawy! Apple usuwa aplikację zamieniającą iPhone w iPoda Classic ze sklepu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Aplikacja Rewound umożliwiała zamianę iPhone w iPoda Classic. A raczej była odtwarzaczem muzyki, który wyglądał jak obudowa tego już kultowego urządzenia. Powstanie tego programu zostało niezwykle ciepło przyjęte przez wieloletnich fanów marki. Pozwoliło to im na nostalgiczną podróż do przeszłości, kiedy to właśnie iPod, a nie iPhone był głównym produktem firmy z logo nadgryzionego jabłuszka.

Aplikacja zamieniająca iPhone w iPoda Classic usunięta ze sklepu

Rewound iPhone iPod Classic

Programista Louis Anslow jest twórcą programu Rewound, który o dziwo dostał się do AppStore. Nie był to co prawda pierwszy program tego typu, ale pierwszy, który trafił do oficjalnego sklepu producenta. Aplikacja została zaprojektowana od podstaw do korzystania ze skórek, które pozwoliły na upodobnienie jej do klasycznych odtwarzaczy.

Rewound został specjalnie zaprojektowany tak, aby nie naruszać znaków towarowych Apple. Program mógł wyglądać na wiele sposobów. Dopiero gdy użytkownicy zaczęli używać skórek iPoda Classic, zakazano aplikacji.

— Powiedział twórca programu.

Zobacz też: Tego jeszcze nie grali – procesor Snapdragona 865 pokonuje Apple A13

Szczerze mówiąc, rozumiem podejście firmy. Było to jawnym naruszeniem jej dorobku. Trudno oczekiwać po gigancie, że będzie tolerował we własnym sklepie próbę zarobienia na jego własnym wzornictwie. Szkoda tylko użytkowników, dla których była to świetna zabawa i nostalgiczna podróż w czasie. Jednak już w swoim wpisie Mariusz przypuszczał, że tak to się właśnie skończy. Trudno więc w tej sytuacji, chociażby udawać zaskoczenie. Nie sądzę też, żeby Apple postanowiło wydać własną wersję takiej nakładki na odtwarzacz, a szkoda.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy