Niedawno Samsung przedstawił nową generację serii Galaxy A i zaczął od sztandarowych reprezentantów tej rodziny, czyli Galaxy A51 oraz Galaxy A71. Po cichu liczyliśmy, że na tej samej konferencji poznamy modele z nowymi przypiskami Lite, czyli Galaxy S10 Lite i tytułowego Galaxy Note10 Lite, które teoretycznie mają zależnie od regionu stanowić część Galaxy A. Tymczasem Koreańczycy zdobywają po prostu kolejne certyfikaty, a jeden z nich daje nam podstawy, aby sądzić, że S Pen w Note10 Lite będzie umieć jeszcze więcej. Przynajmniej tak brzmi teoria według zaktualizowanego certyfikatu.

Często coś gubisz? S Pen w Samsungu Galaxy Note10 Lite teoretycznie będziesz w stanie namierzyć

samsung galaxy note10 lite bluetooth 5 1 s pen

Z generacji na generację serii Galaxy Note Samsung rozwija S Pena. Wraz z Galaxy Note9 nastąpił swego rodzaju przełom, gdyż stylus otrzymał moduł Bluetooth, a co za tym idzie zdecydowanie większe możliwości obsługi. W Galaxy Note10 dodano przyspieszeniomierz, który rozwinął obsługę gestami i teoretycznie moglibyśmy się spodziewać, że dokładnie takie samo akcesorium dostanie Galaxy Note10 Lite. Tymczasem zaktualizowana certyfikacja Bluetooth zdradza, że ten smartfon będzie chował w sobie moduł Bluetooth 5.1, a nie popularną dzisiaj wersję 5.0, która oryginalnie była uwzględniona według Bluetooth SIG. Różnica w głównej mierze sprowadza się do tego, że… urządzenie jest w stanie określić, gdzie mniej, więcej znajduje się podłączone akcesorium – mowa jest zarówno o kierunku, jak i odległości.

Zobacz też: Co możesz kupić za cenę nowego Maca Pro?

Naturalnie obsługa Bluetooth 5.1 przez Galaxy Note10 Lite nie musi oznaczać, że S Pen również będzie kompatybilny. Niemniej tego typu niespodzianka sprawia, że można powoli wpisywać kolejne punkty do za i przeciw w zestawieniu, co wybrać – Galaxy Note10, Galaxy Note10 Lite, a może Galaxy Note9? Cała trójka zdaje się idealnie wypełniać wolną przestrzeń na rynku, podczas gdy konkurencja nic nie robi, aby zaatakować.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.