równowartość maca pro

Autobus, mieszkanie, 70 iPhone’ów 11 – co można kupić za równowartość nowego Maca Pro?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Artykuły

Ceny sprzętu Apple niejednego potrafią przyprawić o zawroty głowy. Postanowiliśmy sprawdzić, co można kupić za równowartość nowego Maca Pro w najtańszej, przeciętnej oraz najdroższej dostępnej konfiguracji. Konkretne przykłady rzeczy, które są do kupienia za niemal identyczną kwotę, robią większe wrażenie niż same cyferki obok produktów Apple.

Co można kupić za równowartość nowego Maca Pro w najtańszej wersji?

równowartość maca pro

Nowy Mac Pro w najbardziej podstawowej konfiguracji został wyceniony w Polsce na 27 999 zł. Biorąc pod uwagę, że to sprzęt od Apple, ta cena nie robi niesamowicie piorunującego wrażenia. Mimo to, za równowartość tego komputera w jednym z popularnych marketów z elektroniką możemy kupić 12 najtańszych laptopów wyposażonych w procesor Intel Core i7 oraz 8 GB pamięci RAM. Zamiast Maca Pro możemy mieć też 10 Samsungów Galaxy S10e albo… 8-letniego Mercedesa klasy B w dieslu.

Mac Pro w średniej konfiguracji to ok. 80 000 zł. Co można mieć za takie pieniądze?

równowartość maca pro

Decydując się na większą ilość pamięci RAM, lepszy procesor i układ graficzny, większą ilość pamięci wewnętrznej oraz mysz i gładzik od Apple’a, zapłacimy nieco ponad 80 000 zł. Założyliśmy wybór przeciętnych opcji, ani nie najtańszych, ani nie najdroższych. Kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za taką konfigurację, pozwoliłaby, chociażby na zakup 18 dronów DJJ Mavic Pro Platinum Fly More Combo. Inne możliwości to 8 cyfrowych lustrzanek z wyższej półki lub 7 profesjonalnych projektorów multimedialnych.

Za kwotę, na którą wyceniono najdroższego Maca Pro, można mieć nawet autobus lub mieszkanie

równowartość maca pro

Jak już wspominaliśmy, Apple na swojej stronie pozwala nam skonfigurować zamawiany sprzęt. Możemy zażyczyć sobie nawet 28-rdzeniowego procesora, 1,5 TB pamięci RAM czy też szkieletu na kółkach wykonanego ze stali nierdzewnej. Najdroższa z możliwych konfiguracji będzie nas kosztować 242 079 zł. Jak na komputer to bardzo wysoka cena. Za równowartość najdroższego Maca Pro można kupić ok. 70 iPhone’ów 11 lub 220 egzemplarzy konsoli Sony PlayStation 4 Slim (każdy z grą w zestawie). Inne opcje to nowe BMW serii 5 520d, Kia Stinger GT lub sportowy Ford Mustang. Za 240 000 zł możemy kupić nawet… duży, turystyczny autobus w niezłym stanie, choć jeżdżący po drogach od 12 lat. Dokładnie ten, który widać na zdjęciu powyżej. Jeśli ktoś nie ma natomiast jeszcze swojego mieszkania, a dysponuje równowartością najdroższego Maca Pro, to może kupić nowe, 30-metrowe mieszkanie w Warszawie. W małej, powiatowej miejscowości nieruchomość w tej cenie będzie miała znacznie większą powierzchnię.

Czytaj także: UOKiK wszczyna postępowanie przeciwko Allegro. Serwis złamał prawo?

Powyższe przykłady miały w nieco humorystyczny sposób pokazać, jak abstrakcyjne dla wielu mogą być ceny sprzętu produkowanego przez Apple. Dla większości osób kupno nowego Maca Pro będzie zdecydowanie nieopłacalne. Nie oznacza to jednak, że komputer w tej cenie nie ma racji bytu na rynku. Zapewne znajdzie się wielu profesjonalistów z branży muzycznej, filmowej oraz innych dziedzin, którym olbrzymie zasoby Maca Pro oraz cały ekosystem od Apple’a pozwoli na wydajną i wygodną pracę.

Źródło: Apple, Ceneo, OLX, RTV Euro AGD

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy