ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Negatywna ocena posta na Twitterze

Twitter testuje nowy system wyświetlania odpowiedzi

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Twitter jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Zawdzięcza to w dużej mierze swojej prostocie oraz lekkości. Jednak wraz z nimi często niestety idzie także toporność. Na szczęście twórcy serwisu nie spoczywają na laurach i ciągle go poprawiają. Na szczęście Twitter nie dodaje nowych funkcji zaraz po ich opracowaniu. Wcześniej są one przez długi czas testowane, także w kanale beta. Dzięki temu może on uniknąć znacznych wpadek. Jednak z drugiej strony wydłuża to czas oczekiwania na nowości.

Twitter z drzewkiem odpowiedzi

Śledzenie rozmów na Twitterze nie jest najprostszym zadaniem. Na szczęście już niedługo będzie znacznie łatwiej. Nowa funkcja drzewka rozmów z zagnieżdżonymi odpowiedziami jest testowana na platformie i ma zostać uruchomiona w 2020 roku. Drzewka konwersacji były po raz pierwszy widziane na Twitterze w aplikacji do testowania beta Twttr. Aplikacja testowa umożliwia Twitterowi eksperymentowanie z modyfikacjami formatowania rozmów przed wprowadzeniem jakichkolwiek istotnych zmian w głównej platformie.

Zobacz też: Najlepsze polskie gry strategiczne w historii (cz. 2)

Jak zauważyła badaczka aplikacji Jane Manchun Wong, drzewka konwersacyjne są teraz testowane na głównej stronie internetowej Twittera. Nowy format zawiera również możliwość wybrania dowolnego tweeta, aby skupić się na nim, co jeszcze bardziej ułatwia śledzenie wątku, który przykuł naszą uwagę. Użytkownicy zauważają, że nowe rozwiązanie przypomina to stosowane na Redditcie. Firma potwierdziła serwisowi TechCrunch, że zmiany są częścią większej aktualizacji funkcji Twttr przychodzących na Twittera. Wejdą one w życie już w przyszłym roku.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy