Mapowanie żył zamiast skanera linii papilarnych

Rynek smartfonów w trzecim kwartale – wzrost jest, ale marginalny

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Smartfony to typ urządzeń, który cały czas sprzedaje się jak świeże bułeczki. W sklepach nieustannie pojawiają się nowe urządzenia, które kuszą fanów mobilnych technologii. Rynek smartfonów, jak nie trudno się domyślić, radzi sobie bardzo dobrze. Dzisiejszy raport firmy International Data Corporation (IDC) tylko to potwierdza – zresztą tak samo, jak ten od Canalys, którego przedstawił już wcześniej Łukasz.

Rynek smartfonów w trzecim kwartale 2019 roku w liczbach

W trzecim kwartale 2019 roku na świecie sprzedano łącznie 358,3 milionów smartfonów, co z kolei przekłada się na 0,8-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej i o 8,1% w porównaniu do drugiego kwartału bieżącego roku. W okresie od lipca do września najlepiej poradził sobie Samsung, który sprzedał w tym czasie aż 78,2 milionów smartfonów, co dało mu udział w rynku na poziomie 21,8% i wzrost rok do roku o 8,3%.

Zobacz także: Samsung W20 5G – poznaliśmy datę premiery drugiego składanego smartfona Koreańczyków

Na drugim miejscu znalazł się Huawei z wynikiem 66,6 milionów smartfonów sprzedanych w podanym okresie. Przełożyło się to na 18,6-procentowy udział w rynku i wzrost w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej o niesamowite 28,2%. Na ostatnim miejscu na podium wylądowało Apple, które sprzedało 46,6 milionów iPhone’ów, zdobywając tym samym 13-procentowy udział w rynku i zaliczając spadek o 0,6% w odniesieniu do trzeciego kwartału 2018 roku. Nieco niżej wylądowało Xiaomi i Oppo, a na samym końcu pozostałe firmy. Czwarty kwartał zapowiada się jeszcze lepiej – w końcu nadchodzi okres świąteczny, w którym niezwykle chętnie wydajemy pieniądze.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy