DxOMark to portal zajmujący się m.in. testami aparatów, także tych w smartfonach. Stosunkowo niedawno serwis przetestował najnowszego Mi Note 10 od Xiaomi, gdzie przyznał mu ocenę, która wraz z Huaweiem Mate 30 Pro uplasowała go na pierwszym miejscu w rankingu głównych aparatów w smartfonach. Teraz DxOMark wzięło się za iPhone’a 11 Pro Max – sprzęt poradził sobie świetnie, aczkolwiek nieco gorzej od wymienionego wcześniej duetu.

iPhone 11 Pro Max w DxOMark

iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max wylądował w rękach speców z DxOMark. Warto tu od razu zaznaczyć, że wynik w teście byłby taki sam w przypadku zwykłego iPhone’a 11 Pro, bowiem oba urządzenia mają dokładnie takie same aparaty. Serwis przyznał urządzeniu (lub urządzeniom, jak kto woli) łącznie 117 punktów w teście głównego aparatu. To pozwoliło iPhone’owi 11 Pro Max na zajęcie trzeciego miejsca w rankingu – tuż za Xiaomi Mi Note 10 i Huaweiem Mate 30 Pro, które zdobyły po 121 punktów.

Zobacz także: Nowa aktualizacja iOS i iPadOS naprawia multitasking w iPhone’ach oraz iPadach

W kwestii wykonywanych zdjęć najwyżej oceniono takie aspekty jak autofocus i ekspozycja. W teście wideo z kolei największe noty przyznano za stabilizację obrazu, autofocusa, eskpozycję oraz kolory. Choć 117 a 121 punktów w przypadku Xiaomi Mi Note 10 i Mate 30 Pro to różnica marginalna, to czy nam się to podoba, czy też nie, smartfon tańszy niemal trzykrotnie od iPhone’a 11 Pro Max robi od niego nieco lepsze zdjęcia. Xiaomi się spisało, Apple zresztą też, choć w przypadku giganta z Cupertino uzyskany wynik nie robi aż takiego wrażenia.

Źródło: DxOMark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.