Od dłuższego czasu nie sposób nie zauważyć, że jakość aktualizacji Apple drastycznie spada. Doskonałym tego dowodem był zepsuty multitasking po aktualizacji do iOS 13.2 (iPhone’y) lub iPadOS 13.2 (iPady), o którym pisałem przedwczoraj. Gigant z Cupertino na szczęście szybko odkrył swój błąd i już wypuścił aktualizację, która go eliminuje, przez co znów można komfortowo korzystać z urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

Multitasking znów działa tak, jak powinien – nowa aktualizacja iOS i iPadOS

iOS 13.2.2

Choć wypuszczenie tak niedopracowanej aktualizacji jest bez wątpienia karygodne, tak mimo wszystko można pochwalić Apple za szybką reakcję. Krytyczny błąd, który pojawił się najpierw w iOS 13.2, został wyeliminowany już wcześniej w becie iOS 13.3, jednak firma z Cupertino najwyraźniej zrozumiała, że trzeba wypuścić także oficjalną poprawkę. I słusznie.

Zobacz także: Google Pixel 4 XL kontra iPhone 11 Pro Max – wielki pojedynek na wydajność

Aktualizacja iOS 13.2.2 i iPadOS 13.2.2 naprawia problem złego zarządzania pamięcią RAM, co powodowało, że multitasking działał tragicznie. Aktualizacja została już udostępniona – zarówno posiadaczom iPhone’ów, jak i iPadów. Jeśli więc po aktualizacji do iOS 13.2 lub iPadOS 13.2 zauważyłeś, że po powrocie z jednej aplikacji do drugiej musisz ją przeładowywać, to koniecznie zainstaluj opisywane uaktualnienie, a problem zniknie. Prócz kluczowej poprawki ważąca niecałe 70 MB aktualizacja naprawia także kilka innych błędów, jednak nie przynosi żadnych nowości. Dajcie znać w komentarzach, czy zostaliście dotknięci tytułowym problemem!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.