Android 10 zadebiutował na początku września, kiedy też rozpoczął się wyścig o to, który producent wyda aktualizację do najnowszej wersji Zielonego Robocika szybciej od drugiego. Choć całkiem sporo urządzeń może się już pochwalić Androidem 10, to wygląda na to, że wkrótce do tego grona dołączą także dwa smartfony Motoroli: model One Zoom i Moto Z4.

Motorola One Zoom i Moto Z4 z Androidem 10 – aktualizacja zbliża się wielkimi krokami

Tytułowe smartfony trafiły na rynek z zainstalowanym Androidem 9 Pie. Wygląda jednak na to, że wkrótce zarówno Motorola One Zoom, jak i Moto Z4 dostaną aktualizację do Androida 10. Sugeruje to strona Wi-Fi Alliance, gdzie wspomniane urządzenia pojawiły się z najnowszą wersją systemu na pokładzie.

Zobacz także: Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition robi fenomenalne zdjęcia – potwierdza to DxOMark

Zaznaczony na powyższych zrzutach ekranu model XT2010-1 to Motorola One Zoom, natomiast pod XT1980-4 kryje się Moto Z4. Jeśli smartfony rzeczywiście dostaną aktualizację do Androida 10 w najbliższym czasie, to będą jednocześnie pierwszymi urządzeniami tego producenta, które załapały się na to wydanie. Moto Z4 ma już trochę na karku, więc Android 10 prawdopodobnie będzie ostatnią dużą aktualizacją dla tego sprzętu. Z kolei Motorola One Zoom to smartfon stosunkowo nowy, bo ukazał się we wrześniu – jego właściciele jeszcze przez co najmniej dwa lata nie muszą się obawiać o uaktualnienia oprogramowania.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.