Prawa człowieka google

Google w 2020 zwiększy przejrzystość swoich raportów

Newsy

Raporty Google na temat przejrzystości są wydawane dwa razy w roku. Od początku przyszłego roku będą zawierały więcej szczegółów na temat szpiegowania rządu. Firma mówi, że będzie zawierać sekcję w dokumentach, które zawierają informacje na temat liczby wniosków o dane przedsiębiorstwa Google Cloud i GSuite, które firma wdrożyła od rządów.

Google zwiększy przejrzystość raportów

Google zwiększy przejrzystość raportów

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W tym samym wpisie Google nakreśla pięć nowych zasad, którymi firma kieruje się w swoich rządowych działaniach na rzecz rozwoju. Przedsiębiorstwo podkreśla, że rządy powinny zwracać się bezpośrednio do firm, kiedy chcą mieć dostęp do swoich danych. Twierdzi także, że jurysdykcje powinny promować wysiłki na rzecz przejrzystości. W tym te podejmowane przez dostawców usług w chmurze, takich jak Google, jak również wysiłki agencji rządowych.

Publikacja tych informacji jest ważnym krokiem milowym w naszych wysiłkach na rzecz poprawy przejrzystości i rozwiązania problemu szerszej niepewności co do tego, jak często rządy przychodzą do Google w celu uzyskania dostępu do danych klientów korporacyjnych.

— powiedział prezes Google Cloud Thomas Kurian w krótkim wpisie na blogu.

Zobacz też: Asystent Google z nową funkcją – firma przeprowadza testy

Google będzie również naciskać na rządy, aby zapewniły jasny sposób, w jaki firmy mogą kwestionować wszelkie żądania dotyczące danych. Ponadto twierdzi, że będzie nadal wspierać politykę promującą tworzenie lepszych technologii bezpieczeństwa. Wreszcie, Firma zauważa, że będzie wspierać inicjatywy mające na celu modernizację istniejących polityk.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x