ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Alphabet dzieli akcje na mniej części

Spółka Alphabet (właściciel Google) ze świetnymi wynikami w trzecim kwartale 2019 roku

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Alphabet to prawdziwy gigant, który ma w swoim portfolio tak potężne marki, jak np. Google. Trzeci kwartał bieżącego roku był dla spółki bardzo łaskawy, bo udało się jej wypracować niezwykle zadowalające wyniki. Przyjrzyjmy się im.

Alphabet ze świetnym trzecim kwartałem 2019 roku

Wyniki Alphabet

To już ten okres w roku, w którym wiele firm zaczyna zdawać raporty ze swoich poczynań w trzecim kwartale. Wczoraj zrobiło to m.in. Spotify, a dzisiaj przyszedł czas na Intela i spółkę Alphabet. Okres od lipca do września był dla niej wyjątkowo udany, bo firmie udało się w tym czasie wypracować przychód o 20% większy od tego, który uzyskała w tym samym okresie rok wcześniej. Przekładając to na liczby, w trzecim kwartale bieżącego roku przychody Alphabetu wyniosły 40,5 miliardów dolarów.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Największą część z tych pieniędzy przyniosły (bez zaskoczenia) reklamy, które odpowiadają za aż 33,92 miliardy dolarów. Na drugim miejscu znalazł się sprzęt, sklep z aplikacjami Google Play i usługi w chmurze Google – zarobiły łącznie 6,43 miliarda dolarów. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że spółce udało się także odnotować wzrost zysku operacyjnego o 23% rok do roku. Firma zarabia coraz więcej i nie wygląda na to, by miało to w najbliższym czasie ulec zmianie. Alphabet to prawdziwa potęga, która na dodatek ma co świętować.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy