Mniej lub bardziej z planem, Apple zdecydowało się dzisiaj przedstawić swoje nowe słuchawki bezprzewodowe. AirPods Pro to zdecydowanie jedna ze spodziewanych propozycji firmy, choć wcześniej mogliście ją poznać w plotkach jako AirPods 3. Tymczasem Amerykanie kontynuują trend w swojej nomenklaturze z nadawaniem przyrostka Pro i w ten sposób AirPods Pro stają się topowymi słuchawkami bezprzewodowymi w portfolio Apple, które wyróżniają się między innymi aktywnym systemem redukcji hałasu.

Apple AirPods Pro to pierwsze słuchawki firmy z tłumieniem hałasów z zewnątrz

Design nawiązuje do tradycyjnych AirPods 2. generacji. Główną różnicą jest sylikonowa wkładka, która będzie dostępna w trzech rozmiarach. Naturalnie to ona stanowi podstawę do wyciszania wszelkich dźwięków z zewnątrz. Jednak aktywna część, którą Apple bardzo wychwala, ma analizować i redukować hałas do 200 razy na sekundę.

apple airpods pro specyfikacja wyglad cena premiera

Oczywiście nie zabraknie też trybu włączenia mikrofonów (tryb kontaktu), aby słyszeć otaczający nas świat, bez wyjmowania słuchawek z uszu. Za jakość dźwięku i obsługę słuchawek nadal odpowiada czip H1, gwarantujący minimalne opóźnienia i między innymi adaptycjną korekcję. Ta ostatnia ma gwarantować idealne dopasowanie muzyki pod nasze ucho. To może delektować się dźwiękiem przez 4,5 godziny z włączonym ANC. Nie zabrakło też odporności na pot (IPX4).

Zobacz też: RED Hydrogen One nie doczeka się następcy.

Apple AirPods Pro – cena i dostępność

W tym roku portfolio słuchawek bezprzewodowych od Apple wyjątkowo się rozrosło. W końcu obok wspomnianych AirPods (2019), kosztujących do 999 złotych, pojawiły się też Powerbeats Pro, które zostały wycenione na 1129 złotych. W tym wszystkim AirPods Pro poszły o krok dalej, bo w Polsce kupimy je za 1249 złotych. Za darmo możemy stworzyć swój grawerunek, a w zestawie znajdziecie bezprzewodowe etui oraz trzy rodzaje wielkości par wkładek do uszu. Dostępność w sklepach nowych słuchawek, jak i wysyłka zamówień, przewidziane są na 31 października.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.