ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple AirPods premiera

AirPods 3 mogą być już blisko. Podsumowanie przecieków

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Słuchawki bezprzewodowe szturmem wdzierają się do naszych kieszeni. Tradycyjne propozycje „na kablu” powoli odchodzą w zapomnienie, bo te, które go nie posiadają, stają się coraz tańsze, a zarazem coraz lepsze. Niekwestionowanym liderem na rynku hearables jest Apple – firma, która w drugim kwartale bieżącego roku sprzedała aż 15,9 miliona słuchawek z rodziny Airpods i Beats. Na pierwszym miejscu są oczywiście Airpodsy, które po prostu schodzą jak ciepłe bułeczki, czego swoją drogą nie rozumiem. Niemniej jednak wygląda na to, że gigant z Cupertino pracuje nad kolejną generacją swoich bezprzewodowych słuchawek, które mogą być już bliskie premiery. Podsumujmy przecieki, które rzucają nieco światła na Airpods 3.

Airpods 3 z zupełnie nowym designem i nowymi funkcjami

Airpods 3

Apple wydało dziś betę iOS 13.2, w której to znaleziono powyższą ikonkę. Najprawdopodobniej przedstawia ona design trzeciej generacji AirPodsów. Będąc bardziej precyzyjnym, możemy się spodziewać zupełnie nowego designu. Konstrukcja AirPods 3 prawdopodobnie będzie krótsza, a do tego wkładka douszna stanie się większa i w końcu dostaniemy gumowe końcówki. Osobiście nie sądzę, abym był kiedykolwiek zainteresowany opisywanymi słuchawkami, ale cieszę się, że Apple prawdopodobnie w końcu poszło po rozum do głowy i zdecydowało się na gumowe końcówki. Na poprzednie generacji pchełek giganta z Cupertino wiele osób narzekało, bo te po prostu wypadały im z uszu. Gumowe wykończenie może sprawić, że firma znajdzie nowych klientów. Wszystko wskazuje na to, że przedstawiony design jest prawdziwy, bo już niecały miesiąc temu wyciekły zdjęcia przedstawiające rzekomy prototyp AirPodsów 3. Uznano je wtedy za nieprawdziwe, jednak teraz widzimy, że pokrywają się one z grafiką, którą znaleziono w becie iOS 13.2.

AirPods 3 prototyp

W plikach aktualizacji znaleziono także nazwę kodową B298, której Apple najprawdopodobniej używa w odniesieniu do nadchodzących AirPodsów. Co więcej, powyższą grafikę odkryto w ustawieniach dostępności, co sugeruje, że Apple może planować coś ciekawego, np. możliwość wykorzystania słuchawek jako pełnoprawny aparat słuchowy dla osób słabosłyszących wraz z usprawnieniami funkcji Live Listen. To jednak tylko domysły, które wcale nie muszą okazać się prawdą.

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

Plotki donoszą ponadto, że AirPods 3 będą wspierać aktywną redukcję hałasu, a w dodatku w pewnym sensie staną się wodoszczelne. Możemy się również spodziewać usprawnień w kwestii baterii.

AirPods 3 – data premiery i cena

Na pewno Was nie zaskoczę, jeśli napiszę, że data premiery AirPodsów 3 nie jest znana. Jest jednak szansa, że słuchawki wejdą do produkcji jeszcze w tym miesiącu, by zostać pokazane na konferencji Apple, która odbędzie się pod koniec października. Jeśli jednak tak się nie stanie, to drugą prawdopodobną datą pokazania AirPodsów 3 jest marzec w przyszłym roku.

Jeśli chodzi o cenę, to z uwagi na możliwe liczne usprawnienia, spodziewałbym się niewielkiego wzrostu względem poprzednich generacji. Dokładna kwota, tak samo jak data premiery, nie jest rzecz jasna znana. Aktualnie nie pozostaje nam nic innego, jak czekać, aż na całą sprawę nieco światła rzuci samo Apple. Co nowego chcielibyście zobaczyć w AirPods 3? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy