Gry, zwłaszcza te zespołowe często budzą wiele emocji i to tych negatywnych. Nic więc dziwnego, że ich społeczność często może być dość wulgarna. Oczywiście nie próbuję tutaj nikogo tłumaczyć. Takie zachowania są karygodne. Są też jednak codziennością. Próbując uczynić Xbox bardziej przyjaznym, Microsoft wprowadza nowe filtry treści. Począwszy od dzisiaj, użytkownicy Xbox Insiders mogą wybrać jeden z czterech filtrów, które automatycznie blokują obraźliwe i wulgarne wiadomości.

Xbox z filtrem obraźliwych wiadomości

Filtry obejmują cztery poziomy: przyjazny, średni, dojrzały i brak filtrowania. Przyjazny filtr będzie domyślny dla wszystkich kont dziecięcych, chociaż nawet w ich przypadku można go zmienić, a nawet wyłączyć. Jego głównym celem jest ukrycie jak najwięcej potencjalnie obraźliwych komentarzy. Średni filtr blokuje słowa mające na celu dyskryminację lub znęcanie się, ale pozwala na przyjacielskie zaczepki. Dojrzałe ustawienie ukryje tylko wiadomości, które zawierają słowa powszechnie uznawane za obelżywe. Jeśli zaś chcemy zobaczyć wszystko, co do nas przyszło, należy ustawić brak filtrowania. Możliwe będzie także ustawienie różnego rodzaju filtrowania od znajomych i od obcych.

Zobacz też: Dla Redmi K30 jeden aparat w wyświetlaczu to za mało

Podczas gdy filtry tekstowe są dziś dostępne tylko dla użytkowników Xbox Insiders, Microsoft planuje rozszerzyć je dla wszystkich użytkowników jeszcze tej jesieni. Będą one dostępne na konsolach, komputerach PC i telefonach komórkowych. Usługa ta na początek obsługuje 21 języków. Niestety, nie wiadomo, które się do nich zaliczają. W przyszłości Microsoft ma dodać filtry także do swoich usług sieciowych. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.