Redmi K30 z podwójnym aparatem selfie

Dla Redmi K30 jeden aparat w wyświetlaczu to za mało

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Należąca do Xiaomi marka Redmi już zasygnalizowała, że w przyszłym roku zaprezentuje swój pierwszy smartfon 5G. Najprawdopodobniej będzie to Redmi K30, czyli następca bardzo ciepło przyjętego Redmi K20, który jest u nas znany jako Xiaomi Mi 9T. Mimo że do jego premiery pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, to producent już zaczął dawkować powoli informacje na jego temat.

Redmi K30 z podwójnym aparatem selfie

Redmi K30 z podwójnym aparatem selfie

Redmi K30 zapowiada się jako ciekawe urządzenie. Producent potwierdził już, że urządzenie będzie wyposażone w podwójną łączność 5G. To jednak niejedyna podwojona rzecz w tej kwestii. Według informacji w wyświetlaczu mają znaleźć się aż dwa otwory na aparaty selfie. Co jednak ciekawe zamieszczona grafika sugeruje raczej wykorzystanie jednego otworu, w którym znajdują się dwa aparaty. Nie wiadomo jednak, czy zaprezentowany na niej koncept jest błędny, czy też informacja o dwóch otworach to wynik błędu w tłumaczeniu z języka chińskiego na angielski. Na korzyść tego pierwszego przemawia, że Xiaomi opatentowało kilka rozwiązań, wśród których są także podwójne wcięcia na aparaty selfie.

Zobacz też: Film, który pokazuje rozwój i upadki mobilnych systemów w ciągu 20 lat

Ponadto, Redmi K30 ma być wyposażony w tryby non-standalone (NSA) i standalone (SA) dla 5G. Pierwszymi wprowadzanymi sieciami 5G są wdrożenia oparte na NSA. Koncentrują się one na ulepszonych mobilnych łączach szerokopasmowych w celu zapewnienia większej przepustowości danych i niezawodności. Są one zgodne ze specyfikacją 3GPP. Dzięki temu rozwiązania najnowszej generacji będą wspomagane przez istniejącą infrastrukturę 4G. Sieci samodzielne (SA) pojawią się znacznie później.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy