Windows z aplikacjami Linuxa

Windows 10 po raz kolejny chce przyciągnąć do siebie fanów Linuxa

Newsy

Microsoft zaskoczył wielu programistów Linuxa w ostatnich latach. Niespodzianką było wprowadzenie takich rzeczy jak powłoka Bash do systemu Windows, czy natywny OpenSSH w systemie Windows 10, a nawet włączenie Ubuntu, SUSE Linux i Fedory do sklepu Windows Store. Microsoft idzie teraz jeszcze dalej i planuje umieszczenie pełnego jądra Linuxa bezpośrednio w systemie Windows 10.

Jądro Linux w Windows 10

Jądro Linux w Windows 10

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Cel tego przedsięwzięcia oraz jego przebieg wyjaśnia Jack Hammons, menedżer programu w Microsoft.

Tego lata w programie Windows Insiders, dołączymy własne jądro Linuksa, aby wesprzeć najnowszą wersję podsystemu Windows dla Linuksa (WSL). Jądro będzie początkowo oparte na wersji 4.19, najnowszej długoterminowej stabilnej wersji Linuxa. Jądro zostanie zaktualizowane przy wyznaczaniu nowych długoterminowych stabilnych wydań, żeby zagwarantować jak największą kompatybilność.

Zobacz też: Microsoft Fluid Framework – nowy konkurent Dokumentów Google.

Jest to duża zmiana dla Microsoftu. Pierwszy raz w historii jądro Linux zostanie włączone jako część systemu Windows. Wygląda na to, że integracja jądra Linuksa będzie dostępna jeszcze w tym roku, z aktualizacją systemu Windows 10 o kryptonimie 19H2. Dzięki temu programiści powinni odczuć radykalną poprawę wydajności podsystemu Microsoft Linux w systemie Windows. Microsoft obiecuje również aktualizację tego jądra poprzez Windows Update i będzie to w pełni otwarte źródło z możliwością tworzenia przez programistów własnego jądra WSL i wprowadzania zmian. Microsoft ogłosił również dzisiaj Terminal Windows, nową aplikację wiersza poleceń dla systemu Windows. Została zaprojektowana jako centralna lokalizacja dla dostępu do takich środowisk jak PowerShell, Cmd i Windows Subsystem for Linux (WSL).


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x