Galaxy S10

Nowości One UI 2.0, czyli Android 10 zawitał na Samsunga Galaxy S10

Newsy

Android 10 jest już z nami wiele tygodni, więc teoretycznie powinniśmy być z nim już za pan brat, a tymczasem naprawdę niewielu producentów zdecydowało się na wydanie odpowiedniej aktualizacji. Ostatnio do wąskiego grona tego typu firm dołączyła Nokia z modelem 8.1. Tymczasem Samsung ma lada moment zacząć udostępniać wersję testową One UI 2.0 na bazie Androida 10 użytkownikom Galaxy S10. Ma, ale okazuje się, że firma najprawdopodobniej zaliczyła falstart, bo niektórzy już mogą poznać nowości, które przygotowali Koreańczycy.

Nowości One UI 2.0 – Android 10 trafił na Samsunga Galaxy S10

samsung galaxy s10 android 10 aktualizacje one ui 2.0 nowosci

W skrócie, nowości i zmiany One UI 2.0, czyli Androida 10 według Samsunga sprowadzają się do następujących punktów:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]
  • pełnoekranowe gesty
  • rozszerzony tryb obsługi jedną ręką
  • rozszerzone funkcje biometryczne
  • nowy system statystyczny baterii
  • ulepszona Cyfrowa Równowaga
  • rozszerzone możliwości aplikacji Samsunga
  • Android Auto w standardzie
  • usunięty Android Beam

Zmiany w samym interfejsie są kosmetyczne. Użytkownicy Samsungów po przejściu na One UI 2.0 na pewno nie przeżyją szoku, ale Koreańczycy wyraźne odświeżyli swoją nakładkę. Z drobnostek, które można wymienić, pojawiają się między innymi takie funkcje, jak możliwość ograniczenia limitu ładowania zwrotnego i… to tak naprawdę wszystko. Pojawiła się też paczka z październikowymi zabezpieczeniami. Pamiętajmy, że mówimy o wersji testowej, która jednak jest oceniana jako pozbawiona błędów.

Zobacz też: Intel kończy współpracę z układami graficznymi AMD.

Co ciekawe, najprawdopodobniej przez przypadek poznaliśmy nowości One UI 2.0, gdyż Samsung oficjalnie zapewnił, że został zmuszony do przesunięcia premiery wydania Androida 10 na swoje smartfony z przyczyn technicznych. Mimo że wcześniej zapewniano między innymi w Niemczech i Stanach Zjednoczonych o wydaniu tego systemu dla Galaxy S10 w najbliższym czasie, tak teraz nadal trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niemniej każdy dzień przed 15 listopada będzie można uznać za poprawę względem analogicznej sytuacji z Androidem Pie w zeszłym roku.

Źródło: SamMobile, Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x