Emoji wielokrotnie były podstawą do… walk o swoje prawa i różnorakie próby pokazania, jakie to wielkie firmy są złe. Różnorodność ras, płci, a nawet ułożenie składników w cheeseburgerze sprawiały, że danego wydawcę oprogramowania mieszano z błotem. Oczywiście ostatni przykład był mocno żartobliwy, ale tym razem tak nie jest. Otóż okazuje się, że Apple postanowiło usunąć emoji flagi Tajwanu z jednej z ostatnich wersji iOS. Co ciekawe, to nie wszyscy stracili możliwość korzystania z tego symbolu narodowego, więc tym bardziej cała sytuacja wskazuje na to, że nie jest to przypadkowy ruch ze strony Amerykanów.

Apple usuwa flagę Tajwanu w iOS 13.1.1 dla Hong Kongu i Makau

flaga tajwanu ios apple emoji

Naturalnie Tajwan zależnie od regionu nie jest uważany za odrębne państwo, a jedną z republik chińskich. W kwestie polityczne nie chciałbym za bardzo się wtrącać, ale nie da się ukryć, że to właśnie one odgrywają kluczowe znaczenie. Otóż flaga Tajwanu zniknęła po aktualizacji iPhone’ów do iOS 13.1.1 wśród użytkowników smartfonów z Hong Kongu i Makau. Apple na tę chwilę nie wydało żadnego komentarza w tej sprawie, choć należy mieć na względzie, że zainteresowani wciąż mogą uzyskać dostęp do omawianej flagi. O ile ta zniknęła z listy wszystkich symboli narodowych, to… wystarczy wpisać Tajwan i już pojawi się stosowna propozycja.

Zobacz też: Chcesz się bezpiecznie logować? EA to wynagrodzi.

Oczywiście zmiana regionu urządzenia też sprawia, że flaga wróci na swoje miejsce. Naturalnie jest to zmiana tak nieistotna z naszego punktu widzenia, że pewnie wywoła małe zamieszanie wśród dotkniętych krajów. W końcu sytuacja ta wygląda tak, jakby w Rosji zniknęła flaga Ukrainy, choć to oczywiście mocno naciągany przykład.

Źródło: Businessinsider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.