EA wynagrodzi tych, którzy przejdą na bezpieczne logowanie do ich usług

Paweł Maretycz Newsy 03-10-2019

Bezpieczeństwo jest coraz ważniejszą kwestią w usługach sieciowych. Wykradanie danych do logowania i włamania na konta są często spotykaną praktyką. Wiele firm stosuje więc coraz bardziej złożone zabezpieczenia. Jednym z nich jest logowanie dwuetapowe. Wymaga ono znacznie większego zaangażowania od użytkownika podczas samego procesu. W znacznym stopniu podnosi jednak bezpieczeństwo, ponieważ sama kradzież hasła na niewiele się zda cyberprzestępcy. Największym problemem w jego przypadku jest jednak przekonanie użytkowników do korzystania z tej opcji. Na świetny pomysł do zachęcenia graczy do tej zmiany wpadła firma EA, która za zmianę sposobu logowania postanowiła dać nagrodę.

Darmowy Origin Access Basic

Origin Access Premier,

EA zachęca swoich użytkowników do włączenia dwuskładnikowego uwierzytelniania, które nazywa weryfikacją logowania. Robi to, oferując im w zamian prezent. Każdy, kto włączy tą funkcję do końca października, otrzyma bezpłatny miesięczny abonament Origin Access Basic. Daje on użytkownikom dostęp do setek gier i dziesięciogodzinny, wczesny dostęp do nadchodzących tytułów. Gigant gier rozpoczął w ten sposób kampanię na rzecz Narodowego Miesiąca Wiedzy o Bezpieczeństwie Cyberprzestrzeni, chociaż uczestnicy rozpoczną otrzymywanie darmowego miesiąca dopiero 1 listopada.

Zobacz też: Nietypowy test wytrzymałości Galaxy Fold pokazuje, że nie jest dobrze

EA ogłosiła, że wszyscy jej użytkownicy mogą korzystać z darmowej aplikacji, o ile ich weryfikacja logowania zostanie aktywowana do 31 października. Promocja ta więc dotyczy także użytkowników dbających o bezpieczeństwo, którzy już od jakiegoś czasu używają dwuetapowego logowania dla swoich kont. Chociaż jest to świetny sposób na wypróbowanie usługi przez nowych użytkowników, firma zapewni również istniejącym subskrybentom Origin Access Basic jeden miesiąc bezpłatnego dostępu. Po prostu nie obciąży ich opłatą w listopadzie. Dodatkowo dotychczasowi użytkownicy Origin Access Premier także dostaną darmowy miesiąc w ramach swojej usługi.

Źródło: Engadget


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x