Call of Duty: Mobile to pierwsza w historii gra z serii Call of Duty, która ukazała się na smartfonach. Produkcja jest w pełni darmowa i od kilku dni każdy może w nią zagrać. Biorąc pod uwagę wspomniane czynniki oraz ogromną popularność marki, nikogo nie powinien dziwić fakt, że grę pobrało już kilkadziesiąt milionów osób.

Popularność Call of Duty: Mobile przerasta oczekiwania

Call of Duty Mobile

Call of Duty: Mobile ukazało się na smartfony z Androidem i iOS pierwszego października, kiedy to też stworzyłem swoiste podsumowanie wiadomości o grze. W zeszły piątek firma analityczna Sensor Tower poinformowała, że w zaledwie cztery dni od premiery, najnowszą grę Activision pobrało ponad 20 milionów osób. Co ciekawe, nieco później tego samego dnia, Activision zdradziło, że liczba ta jest nieprawdziwa, bo w ciągu czterech dni Call of Duty: Mobile pobrano ponad 35 milionów razy.

Zobacz także: Aplikacja Facebook na Androida przekroczyła ważny kamień milowy, co udało się tylko nielicznym

To ogromna liczba, która zadziwiła wiele osób. Activision pochwaliło się ponadto, że ich produkcja przekroczyła ten kamień milowy szybciej, niż jakakolwiek pierwszoosobowa lub trzecioosobowa gra akcji, która ukazała się w Google Play i App Store. Co więcej, Call of Duty: Mobile stało się także najczęściej pobieraną aplikacją na iOS w 100 krajach. Szczerze mówiąc zupełnie się nie dziwie – COD na smartfony naprawdę daje radę i mówi to osoba, która od gier mobilnych zazwyczaj ucieka gdzie pieprz rośnie. Dajcie znać w komentarzach, czy już gracie!

Źródło: PCGamesN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.