Mapy Google to bez dwóch zdań najpopularniejsza aplikacja tego typu. Gigant z Mountain doskonale o tym wie, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że nieustannie ulepsza swój produkt. Niedawno Paweł pisał, że tryb incognito trafi do Map Google. Niestety wówczas nie wiadomo było, kiedy można się go spodziewać. Dziś wszystko stało się jasne.

Mapy Google z trybem incognito

Mapy Google uwzględnią alternatywne środki transportu

Tryb incognito w Mapach Google działa bardzo prosto. Otóż gdy go włączymy, to żadne akcje wykonywane w aplikacji (np. wyszukiwane miejsca) nie będą zapisywane na naszym Koncie Google. Aktualizacja zawierająca opisywaną funkcję jest już udostępniana falami, co oznacza, że nie wszyscy użytkownicy dostaną ją w tym samym czasie. Na blogu Google możemy jednak przeczytać, że absolutnie wszyscy powinni otrzymać ją w ciągu najbliższych tygodni. Uaktualnienie w pierwszej kolejności ląduje na telefonach z Androidem, a dopiero później przyjdzie czas na iOS.

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

Włączenie trybu incognito w Mapach Google jest bajecznie proste. Gdy już otrzymamy stosowną aktualizację, to należy uruchomić aplikację i kliknąć w swój avatar w prawym górnym rogu ekranu. Gdy już to zrobimy, to naszym oczom powinno ukazać się kilka opcji wraz z możliwością uruchomienia trybu incognito.

Na koniec warto wspomnieć, że Google wprowadziło również usprawnienia prywatności w YouTube i Asystencie Google, a także wzmocniło bezpieczeństwo haseł. W przypadku YouTube mowa o funkcji automatycznego usuwania danych po wybranym przez nas okresie czasu. Jeśli zaś chodzi o Asystenta Google, to od teraz za pomocą głosu możemy kontrolować swoje ustawienia prywatności. Menadżer haseł Google doczekał się za to wzmocnienia – dodano do niego narzędzie umożliwiające m.in. sprawdzenie, czy dane hasło jest wystarczająco silne.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.