Mapy Google Tryb Incognito

Tryb Incognito trafia do Map Google

Newsy

Tryb Incognito dla Map Google jest już dostępny dla części użytkowników. Podobnie jak w przeglądarce Chrome, zapobiega zapisywaniu wyszukiwań i miejsc docelowych na koncie Google. Obecnie jest jedynie w fazie testowej, jednak już niedługo powinien trafić do szerszego grona. Tryb Incognito dla Chrome jest prawdopodobnie jedną z najbardziej użytecznych funkcji w przeglądarce. Google ogłosiło, że wprowadzi tę funkcję do Map na konferencji deweloperskiej, która odbyła się na początku tego roku.

Mapy Google Tryb Incognito

Mapy Google Tryb Incognito

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Podobnie jak w wersji Chrome, funkcja Incognito dla Map Google uniemożliwia wyszukiwanie miejsc lub nawigację do miejsc zapisanych na koncie Google. DroidLife poinformował, że użytkownicy w grupie testowej otrzymali wiadomość e-mail stwierdzającą:

Użyj trybu Incognito, gdy nie chcesz, aby Twoja działalność — jak miejsca, których szukasz lub do których chcesz się poruszać — były zapisane na koncie Google.

Aby włączyć tryb Incognito, należy dotknąć zdjęcia profilowego i wybrać Włącz tryb Incognito wśród opcji. Na górze ekranu pojawi się czarny pasek z wizualnym potwierdzeniem. Wygląda to niemal identycznie jak w przeglądarce Chrome.

Zobacz też: Smartfon z zewnętrzną anteną? Poznajcie Ulefone Armor 3WT

To sprawia, że już trzy główne usługi Google mają tryb Incognito. Są to Chrome, Mapy i YouTube. Warto zauważyć, że podczas gdy tryb Incognito uniemożliwia zapisywanie Twoich wyszukiwań na koncie Google, nie uniemożliwia to dostawcom usług internetowych ustalenie naszej przybliżonej pozycji. Mogą wciąż to zrobić na podstawie sieci, z którą się łączymy.  Jest to jednak mile widziana funkcja dla tych, którzy chcą odrobinę prywatności dla swoich zapytań na Mapach.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x