WhatsApp pozywa NSO

Kolejne wersje Androida i iOS porzucone przez WhatsApp

Newsy

Android Gingerbread to jedna z najważniejszych odsłon systemu. Dopiero od niej mieliśmy do czynienia z kompletnym OS na smartfony. To jednak było wiele lat temu, natomiast urządzenia pracujące pod jego kontrolą znajdują się obecnie poniżej błędu statystycznego. Zgodnie z ogłoszeniem WhatsApp na blogu, wsparcie dla Android Gingerbread kończy się 1 lutego 2020 roku. Aplikacja nadal będzie działać na starszych urządzeniach, ale użytkownicy nie będą już mogli rejestrować lub weryfikować kont. Ostatecznie wszelkie wsparcie dla tych wersji powinno ustać po kilku tygodniach.

Koniec wsparcia WhatsApp Dla Androida 2.3

Koniec wsparcia WhatsApp Dla Androida 2.3

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Takie posunięcie było nieuniknione. Obecnie z Androida w wersjach 2.3 korzysta 0,3% użytkowników systemu. Oznacza to około 3,9 miliona aktywnych urządzeń, które uruchamiają 10-letnie oprogramowanie. W porównaniu do 1,3 miliarda sprzedanych do tej pory smartfonów z systemem Android, liczba jest niewielka. Zwłaszcza że często są one drugim urządzeniem kogoś, kto i tak ma nowszy smatfon. Dotyczy to również iPhone działających na systemie iOS 8. One również strac a wsparcie WhatsApp tego samego dnia.

Zobacz też: Kiedy zadebiutuje macOS Catalina? Duńska strona Apple mogła zdradzić datę premiery

W oficjalnym komunikacie firma z Facebooka powiedziała, że w systemie iOS 8 nie można już tworzyć nowych kont ani weryfikować istniejących. Wiadomość dalej sugerowała, że użytkownicy otrzymują urządzenie z najnowszą wersją oprogramowania, jakim jest iOS 13.1, dla uzyskania najlepszych wyników. Podejście Facebooka jest jednak w pełni zrozumiałe. Wydawanie środków i zasobów na rozwijanie aplikacji na wersje systemów, które swoje lepsze czasy mają już dawno za sobą, nie jest zbyt opłacalne. Nie jest to także pierwszy raz, kiedy WhatsApp porzuca starsze wersje systemu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x