ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp dwa miliardy użytkowników

WhatsApp kończy wsparcie dla Windows Mobile oraz wybranych wersji Androida

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

WhatsApp właśnie potwierdził, że zakończy obsługę mobilnego Windowsa, jak również niektórych starszych wersji Androida i iOS. Począwszy od 31 grudnia 2019 roku, wersja aplikacji dla Windows 10 Mobile przestanie działać. Natomiast w przyszłym roku program nie będzie już obsługiwał urządzeń z systemem Android i iOS w starszych wersjach.

WhatsApp porzuci Androida 2.3.7 i iOS 7

WhatsApp Android 2.3.7

WhatsApp zdecydował się wyłączyć wsparcie dla Windows Phone przed 2020 rokiem. Warto wspomnieć, że jest to zgodne z decyzją Microsoftu o zakończeniu wsparcia dla ich mobilnych systemów operacyjnych właśnie w tym okresie. Jeśli chodzi o pozostałe dwa systemy operacyjne, WhatsApp przestanie pracować na urządzeniach z systemem Android w wersji 2.3.7 i starszych, oraz z iOS 7 i wcześniejszymi wersjami od 1 lutego 2020 roku. Ponieważ WhatsApp nie będzie już rozwijany dla tych systemów operacyjnych, niektóre funkcje, które są teraz dostępne, mogą przestać działać nawet przed upływem terminu. Jedną z nich jest możliwość zakładania nowych kont.

Zobacz też: Sharp Aquos R3 to flagowiec i kolejny potwór z dwoma notchami

Decyzja WhatsApp może bardzo dziwić. Komunikator ten jest popularny, zwłaszcza w biedniejszych rejonach świata. Osoby żyjące na skraju nędzy rzadko zmieniają swojego smartfona na nowy model. Wycofanie się z Windows Mobile jest podyktowane decyzją Microsoftu. Jednak do końca nie rozumiem odejścia od starych wersji Androida i iOS. Z drugiej jednak strony właściciel komunikatora na pewno znacznie lepiej orientuje się ode mnie w tym, z jakich urządzeń korzystają jego użytkownicy, a co za tym idzie jakiej wersji systemu operacyjnego używają.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy