android 10 go funkcje zmiany

Android 10 Go jest szybszy, bezpieczniejszy i pozwala na więcej

Newsy

Stosunkowo niedawno oficjalnie poznaliśmy Androida 10. Od tego czasu niewiele smartfonów może się nim pochwalić, ale nie zapominajmy o tym, że nie trafi on na wszystkie modele. Dla tych najsłabszych dedykowana jest specjalna wersja, która właśnie doczekała się swojej premiery. Android 10 Go, który nie jest specjalnym zaskoczeniem, ma powtórzyć sukces poprzedników. W końcu ponad 80% urządzeń z najniższej półki, wydanych w ciągu ostatnich 18 miesięcy, może się pochwalić właśnie odchudzonym Robocikiem.

Android 10 Go już jest — Google nie zapomina o najsłabszych

Naturalnie nie oczekujcie przełomowych funkcji. Android 10 Go jest po to, aby dobrze działać na mniej wydajnych podzespołach. Niemniej Google stara sie i w tym względzie poprawić swój system. Dlatego nowa wersja ma o 10% szybciej uruchamiać aplikacje w stosunku do Androida 9 Go. Do gry też wchodzi większe bezpieczeństwo, gdyż wymogiem stało się wsparcie dla szyfrowania pamięci autorskim algorytmem Google – Adiantum. Przy okazji Amerykanie udoskonalili też swoje aplikacje – Google Go otrzymało wsparcie dla czytania tekstu, Galeria Go jeszcze bardziej wyszczuplała. Sam Android 10 Go oczywiście nadal jest sugerowany urządzeniom z 1,5 GB RAM lub mniej.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: To już oficjalne, nadchodzi Essential Phone 2!

Czy Wy już macie doświadczenie z Androidem w odmianie Go? Dajcie znać, co sądzicie o pomyśle Google na swego rodzaju ograniczanie możliwości Robocika, aby ten mógł lepiej działać na słabszych urządzeniach. Być może właśnie ta wersja oprogramowania spełnia wszystkie Wasze potrzeby? W takim razie Android 10 Go z pewnością przypadnie Wam do gustu. Jego debiut na pierwszych urządzenaich przewidywany jest jeszcze w tym roku.

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x