Ciemny motyw to w dzisiejszych czasach bardzo ceniona funkcja. Jeszcze kilka lat temu mało kto się o niego upominał, a teraz niemal wszyscy chcą możliwości zmiany skórki w swoich ulubionych aplikacjach. Zupełnie się temu nie dziwię, bo ciemny motyw to naprawdę świetna sprawa, gdy siedzimy w pomieszczeniu, w którym nie ma zbyt dużo światła. Wiemy już, że Facebook z trybem ciemnym to tylko kwestia czasu, a ku zdziwieniu wielu osób, niektórzy szczęśliwcy mogą już korzystać z ciemnej kolorystyki w aplikacji… Instagrama.

Instagram z ciemnym motywem już dostępny u wybranych użytkowników

To, co widzicie powyżej, to zrzuty ekranu z aplikacji Instagram na Androida. Tryb ciemny zupełnie niespodziewanie zawitał u niektórych użytkowników, jednak wygląda na to, że nie trzeba spełniać żadnych kryteriów, by się na niego załapać, gdyż jest to losowe i niezależne od nas. Nową kolorystykę zaobserwowano póki co tylko w aplikacji w wersjach testowych (np. v114.0.0.0.24), jednak i tak nie u wszystkich. Oczywiście niewykluczone, że w wersji stabilnej także, jednak o takim przypadku jeszcze nie słyszeliśmy. Na chwilę obecną firma z pewnością zdaje sobie sprawę, że tryb ciemny w aplikacji Instagram może być daleki od perfekcji, więc zdecydowała się udostępnić go tylko garstce użytkowników.

Zobacz także: MIUI 11 oficjalnie. Oto nowości i lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Aby sprawdzić, czy Ci się poszczęściło, pobierz jedną z nowszych wersji testowych Instagrama (np. tę, którą podlinkowałem powyżej). Następnie zainstaluj ją i włącz tryb ciemny w swoim systemie (np. Androidzie 10) lub nakładce OneUI, jeśli posiadasz telefon Samsunga z Zielonym Robocikiem w wersji Pie. Jeśli aplikacja Instagrama zmieni swoją kolorystykę, to oznacza, że zostałeś wybrany. Ciężko powiedzieć, kiedy ciemny motyw Instagrama trafi do wszystkich.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.