Tryb ciemny w aplikacjach w 2019 roku to niemal funkcja obowiązkowa. Coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie z tego sprawę, w konsekwencji czego wypuszczają oni aktualizacje do swoich aplikacji zawierające wspomniany ciemny motyw. Nie tak dawno temu Facebook zaktualizował Messengera i także wprowadził w nim ciemną kolorystykę, z czego zresztą bardzo się cieszę i cały czas korzystam. Dotychczas aplikacja samego Facebooka nie dostała ciemnego wariantu, jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni.

Facebook – ciemny motyw

To co widzicie powyżej, to niedokończony ciemny motyw w aplikacji Facebooka na Androida. Nie jest to żadna przeróbka, a funkcja głęboko zakorzeniona w kodzie apki. Oczywiście nie jest ona jeszcze dostępna dla wszystkich, co raczej nie powinno nikogo zdziwić – ze screenshota wyżej bez problemu można wywnioskować, że ciemny motyw Facebooka jest jeszcze daleki od ukończenia. Odkrycia dokonała Jane Manchun Wong, czyli kobieta, która słynie z grzebania w kodzie popularnych aplikacji i odnajdowania w nich funkcji, nad którymi trwają prace.

Zobacz także: Statystyki YouTube. Liczba użytkowników, najpopularniejszy film i inne

Oczywiście sam tryb ciemny w Facebooku nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, bo firma zapowiedziała go już jakiś czas temu na swojej konferencji dla deweloperów. Sytuacja w przypadku aplikacji w wersji na iOS jest niejasna, aczkolwiek finalnie tryb ciemny prawdopodobnie zadebiutuje na niej mniej więcej w tym samym czasie, co na Androidzie. Niestety nie wiadomo, kiedy funkcjonalność zostanie ukończona oraz kiedy gigant odda ją w nasze ręce. Osobiście obstawiam, że poczekamy jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. Lepiej późno niż wcale, prawda?

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.