Należący do Facebooka WhatsApp rozpoczął testowanie nowej funkcji już w czerwcu. Pozwoli ona użytkownikom dzielić się swoim statusem WhatsApp z Facebook Story. Funkcja zaczęła właśnie trafiać do coraz szerszego grona użytkowników. Jednak wciąż nie została ona oficjalnie ogłoszona przez firmę. Mimo to WhatsApp ustawił stronę FAQ, gdzie szczegółowo opisuje kroki, które należy podiąć w celu udostępnienia statusu.

Status z WhatsApp na Facebooku

WhatsApp na Facebooku

Sprawia to, że integracja pomiędzy usługami giganta staje się coraz bardziej zauważalna. Dotychczas wpływ Facebooka na WhatsApp wydawał się wręcz minimalny. Wciąż mieliśmy wrażenie, że jest to ta sama usługa co przed jej wykupieniem przez społecznościowego kolosa. Mam nadzieję, że Facebook nie zdecyduje się na podjęcie dalszych, bardziej inwazyjnych kroków. Najbardziej obawiam się, że w przyszłości Facebook mógłby zechcieć połączyć Messengera i WhatsApp w jeden komunikator. To spotkałoby się początkowo z bardzo negatywną reakcją, ale myślę, że po kilku tygodniach ludziom przestałoby to aż tak przeszkadzać.

Zobacz też: PayPal z kontrowersyjnymi zasadami. Czy to odbije się na konsumentach?

Obecna zmiana jednak już ma pewne przykre konsekwencje. Status WhatsApp, który udostępnimy w serwisie Facebook lub innych aplikacjach, nie będzie chroniony szyfrowaniem typu end-tend. Oznacza to, że poziom bezpieczeństwa zostanie zauważalnie obniżony. Dodatkowo, aby udostępnić możliwość udostępnienia statusu WhatsApp na Facebooku będzie dostępna tylko wtedy, gdy mamy zainstalowaną aplikację Facebook lub jej wersję Lite dla systemu Android, lub iOS.

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.