WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, o czym świadczą nawet statystyki – każdego dnia z aplikacji korzysta ponad 500 milionów użytkowników. Z tego powodu Facebook do programu nieustannie dodaje nowe funkcje po to, by korzystało się z niego jeszcze lepiej. W tym artykule przedstawię Wam kilka ciekawych nowości, które już wkrótce zawitają do WhatsApp. Gwarantuję Wam – będziecie zadowoleni, ponieważ prezentują się one naprawdę ciekawie.

Jeszcze lepsza integracja WhatsApp z Asystentem Google

whatsapp nowe funkcje

Asystent Google już w przeszłości nieźle dogadywał się z programem WhatsApp – przy jego pomocy użytkownicy mogli wysyłać wiadomości tekstowe. Teraz jednak możliwości Asystenta zostaną znacznie poszerzone. Dzięki niemu będziemy mogli bowiem inicjować również rozmowy audio i wideo, które odbywać będą się za pośrednictwem komunikatora z zielonym logo. Funkcja ta powinna być już dostępna dla niektórych użytkowników smartfonów z Androidem. By sprawdzić, czy możemy już z niej skorzystać, należy zaktualizować WhatsApp oraz Asystenta Google, a następnie skorzystać z prostej komendy głosowej w stylu „Rozpocznij rozmowę WhatsApp z…”.

Korzystanie z WhatsApp będzie prostsze dla użytkowników iPhone’ów

whatsapp z face id

Znaną i lubianą funkcją WhatsAppa jest możliwość wysyłania wiadomości głosowych – ten sposób komunikacji jest szybki i skuteczny, a zarazem znacznie wygodniejszy niż standardowa rozmowa telefoniczna. Do tej pory, by odsłuchać przesłaną wiadomość, właściciele iPhone’ów musieli otworzyć aplikację, znaleźć odpowiedni czat, a następnie daną wiadomość. Zajmowało to sporo czasu. Teraz jednak stanie się to znacznie prostsze – okazuje się, że WhatsApp Beta w wersji 2.19.91.1 pozwala już użytkownikom ze sprzętem Apple na odsłuchiwanie wiadomości audio bez konieczności otwierania programu – wystarczy jedynie stuknąć odpowiednią ikonę na wyświetlonym powiadomieniu. Funkcja ta z pewnością wkrótce trafi również do stabilnej wersji komunikatora.

Zobacz też: Przyszły rok będzie świętem dla fanów technologii 5G.

Internetowa wersja WhatsApp zostanie ulepszona

whatsapp nowe funkcje

Wygląda na to, że użytkownicy przeglądarkowej wersji komunikatora WhatsApp również będą mogli pochwalić się „nową” funkcją. Okazuje się, że w aplikacji już wkrótce pojawi się obsługa albumów, która w mobilnej wersji znana jest od dawna. O co dokładnie chodzi? W momencie, gdy za pośrednictwem aplikacji przesyłamy wiele zdjęć, program tworzy z nich album – można go łatwo przejrzeć, a same fotografie nie zajmują zbyt wiele miejsca na czacie. Funkcja ta nie działa jednak w przypadku przeglądarkowej wersji WhatsApp, tam zdjęcia wyświetlane są oddzielnie. Już wkrótce ma się to jednak zmienić, co oznacza, że korzystanie z komunikatora będzie znacznie wygodniejsze.

Nowa wersja aplikacji WhatsApp dla większych ekranów

WhatsApp z poważną luką

Mówi się, że WhatsApp pracuje nad nową wersją komunikatora. Aplikacja, która za niedługo ma pojawić się w sklepie, będzie nową wersją dostosowaną do iPada. Co ciekawe nie ma to być wyłącznie nieco większy klon mobilnej aplikacji – WhatsApp chce, by nowy program mógł zaoferować użytkownikom nowe i ciekawe funkcje. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy za jakiś czas.

I to by było na tyle! Która z tych funkcji podoba Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: WABetaInfo, HT

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.