Huawei Mate 30 Pro będzie miał w sobie coś z LG

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-09-16

Huawei przygotowuje premierę serii Mate 30 na 19 września. Ta ma się odbyć w Monachium. Wiemy już niemal wszystko na temat nadchodzących smartfonów za sprawą ostatniego przecieku.  Teraz jednak dowiedzieliśmy się znacznie więcej na temat ich wyświetlaczy. Zgodnie z najnowszymi informacjami LG Display będzie dostarczać elastyczne wyświetlacze OLED dla Mate 30 Pro.

Huawei stawia na ekrany LG

Huawei stawia na ekrany LG

W mate 30 Pro dostaniemy wyświetlacz wodospadowy. Dzięki zastosowaniu elastycznej matrycy kąty nachylenia obu stron zbliżają się do 90 stopni, zwane wodospadowymi. Wcześniej informowano, że Samsung Display dostarcza panele OLED serii 30 firmy Mate. W zależności od źródła ekranów produkcja wyświetlaczy wodospadowych wymaga zastosowania zaawansowanych technologii przetwarzania szkła i precyzyjnych procesów laminacji. Huawei zaopatrywał się w sztywne panele OLED firmy Samsung Display, ale elastyczne panele OLED były dostarczane przez LG Display i BOE. Firma podobno przyznała tym producentom status głównych dostawców elastycznych paneli OLED dla smartfonów Huawei.

Zobacz też: Najlepszy internet mobilny w sierpniu – kolejna dominacja

Według raportu badacza rynku IHS Markit udział rynkowy wyświetlaczy OLED dla smartfonów w drugim kwartale tego roku wynosi 82 procent dla Samsung Display, 12 procent dla BOE i 2 procent dla LG Display. Przewiduje się, że udział LG Display w rynku w 3Q i 4Q ma wynieść odpowiednio 4 procent i 11 procent. Jest to duża szansa dla LG, które straciło na rzecz chińskiego giganta koszulkę lidera, jeśli chodzi o produkcję wyświetlaczy. Popularność smartfonów Huawei będzie miała więc znaczący wpływ na sukces koreańskiego producenta. Warto jednak zaznaczyć, że LG i bez tego radzi sobie naprawdę dobrze. Jedyne co zawodzi to dział smartfonów, który jest dla firmy tylko jednym z wielu.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x