Jak to już mamy w zwyczaju, raz na miesiąc prezentujemy Wam wyniki badań prowadzonych przez RFBenchmark, które skupiają się na możliwie obiektywnym spojrzeniu na jakość internetu mobilnego w naszym kraju. Naturalnie mówimy o uśrednianiu wyników, gdyż nie da się określić, który operator ma najlepszą sieć w każdym zakątku naszego państwa. Niemniej najlepszy internet mobilny w sierpniu zdecydowanie należy do Orange, gdy weźmiemy pod uwagę zgłoszenia z sierpnia.

Najlepszy internet mobilny w sierpniu według RFBenchmark należy do Orange

Najwięcej zwycięstw w sierpniu odnotowało Orange i kolejny miesiąc wyróżnia się w tym rankingu. Firma co prawda nie jest drastycznie lepsza od konkurencji, ale na pewno jej wyniki można uznać za stabilne. Swoją drogą najlepszy internet w lipcu. Za to dla tych, którzy nie korzystają z LTE, to wrażenie może zrobić T-Mobile. W kwestii 3G ten operator wyraźnie uciekł swoim przeciwnikom. Niemniej nie życzę nikomu faktu cieszenia się z tej technologii, gdy za rogiem jest już drugi następca. Swoją drogą już nie mogę się doczekać, gdy do powyższych wykresów dołącza odpowiedniki z 5G.

Zobacz też: Android 10 już otrzymał pierwszą, krytyczną łatkę bezpieczeństwa.

Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem RFBENCHMARK, to zachęcam do pobrania darmowych aplikacji ze Sklepu Play lub App Store. W ramach tradycyjnych statystyk warto zaznaczyć, że w sierpniu zainteresowaniem tą aplikacją zaowocowało wykonaniem 142994 testów. Tym samym wyraźnie widać, że z miesiąca na miesiąc jest coraz lepiej. Jak tym razem ocenianie wyniki? Bliższe Waszym lokalnym doświadczeniom? Czy też tak jak zwykle zupełna odmienność?

Źródło: RFBenchmark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.