LG na rynku smartfonów nie radzi sobie najlepiej. Na szczęście dla firmy inne gałęzie rynku przynoszą im same zyski. Dodatkowo LG było przez lata największym producentem ekranów LCD do monitorów i telewizorów. Było…

LG detronizowane w dziale ekranów, a to dopiero początek

LG ekran

Prezes LG ostatnio stwierdził, że pomimo strat firma nie zrezygnuje z produkcji smartfonów, mimo że od wielu lat przynosi to same straty. Jako że producent jest na plusie dzięki innym działalnościom, to może sobie pozwolić na tak drogie hobby. Oczywiście przesadzam i najprawdopodobniej producent ma plan, dzięki któremu odbije się od dna na tym rynku. Miejmy nadzieję, że ma, bo na rynku wyświetlaczy zaczyna robić się ciasno. Jak już mówiłem, LG było największym producentem wyświetlaczy na świecie. Zostało jednak zdetronizowane przez BOE. Musiało być to bardzo bolesne, zwłaszcza że ta firma sprzątnęła wcześniej LG sprzed nosa bardzo lukratywny kontrakt na głównego dostawcę wyświetlaczy OLED dlHuawei Mate 20 Pro. Według danych sprzedaży BOE sprzedało 54,3 mln paneli telewizyjnych i 37,3 mln paneli do monitorów. Dla porównania sprzedaż LG wyniosła odpowiednio 48,6 mln i 34,5 mln.

Zobacz też: LG G8 ThinQ z aparatem selfie będącym skanerem 3D

Według analityków prawdziwa walka dopiero się rozpocznie w 2019 roku. Poza BOE jest jeszcze dwóch, ambitnych graczy. CEC-Panda LCD Technology zamierza znacznie zwiększyć produkcję paneli LCD w segmentach 21,5, 23,8 i 32,5-calowym, oraz stać się ważnym graczem na rynku wysokiej klasy monitorów dla specjalistów, natomiast China Star Optoelectronics Technology ma identyczne plany względem produkcji paneli 21,5, 23,6 i 31,5-calowych i zakrzywionych monitorów dla graczy. Jak widać, LG czeka trudna walka.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.