ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S10e

Najlepiej sprzedające się smartfony w tym roku — jest kilka niespodzianek

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wielokrotnie to powtarzam w swoich tekstach, że możemy podziwiać nowe technologie, ewolucyjne, a nawet rewolucyjne rozwiązania, ale to wszystko wiąże się z wyższą ceną i trafia głównie do flagowych propozycji. Oczywiście z czasem jest to denormalizowane na modele niższej rangi i patrz: wczorajsza zapowiedź Qualcomma. Niemniej coś nowego to dla producentów możliwość pokazania swojej siły, ale niekoniecznie szansa na podbicie światowych wyników sprzedaży. Te rankingi zdominowane są głównie przez tanie propozycje, choć od każdej zasady są wyjątki. Dlatego sprawdźmy najpopularniejsze smartfony z pierwszej połowy roku.

To nie flagowe modele są na szczycie sprzedaży — w tym roku ponownie rządzą tańsze propozycje

sprzedaz smartfonow polrocze samsung apple oppo xiaomi

iPhone XR, czyli najtańsza propozycja Apple aktualnej generacji, która oczywiście lada moment będzie zastąpiona. Pamiętajcie, że konferencję Amerykanów można wyjątkowo oglądać na YouTube. Niemniej wróćmy do powyższej tabeli. Na niej znajdziemy jeszcze dwie propozycje od Apple, ale pamiętajmy, że w ogólnym rozrachunku gigant z Cuppertino radzi sobie coraz gorzej. Dlatego pojawienie się następcy iPhone’a SE jest czymś niezbędnym do odwrócenia tej sytuacji. Mimo wszystko to Samsung ma najwięcej modeli, co nie powinno nikogo dziwić – w końcu to lider mobilnego rynku. Przemiana rodziny Galaxy J w Galaxy A też miała w tym swój udział – w końcu to smartfony, które zasiliłyby uśmierconą rodzinę są na szczycie. Nadal są to względnie tanie propozycje. Naturalnie też nie mogło zabraknąć Xiaomi ze swoim najtańszy modelem w portfolio i jednym z najrozsądniejszych. Rodzynkiem jest Oppo A5, który wręcz zdominował indyjski rynek, ale też jest propozycją z niskiej półki.

Zobacz też: TCL PLEX — firma stawia na swoim.

Na koniec tradycyjnie chciałbym przypomnieć, że sprzedaż nie musi iść w parze z zarobkami. Dlatego w tych rankingach wygrywa Apple, które ma naprawdę wąskie portfolio, ale z odpowiednio wysoką marżą. Ta nie może być zbyt wysoka dla propozycji Koreańczyków z rodziny Galaxy A, więc coś za coś.

Źródło: Reddit, IHS Markit

Sprawdź najnowsze wpisy