qualcomm oczekiwania 5G

Qualcomm potwierdza – 5G w przyszłym roku nie tylko dla flagowców

Newsy

W tym roku obok składanych smartfonów to technologia 5G jest największą nowością. Naturalnie, jak to bywa z nowościami, tak są one drogie i potrzebują czasu, aby stały się popularne. Nowości też dedykowane są głównie tym najmocniejszym modelom, które jednocześnie nie są najczęściej kupowane. To po części spowalnia rozwój, więc prędzej, czy później nowe technologie trafiają do coraz szerszej grupy odbiorców. Taka zapowiedź właśnie tyczy się 5G i Qualcomma, który spodziewa się w przyszłym roku zwiększenia popularności nowej technologii łączności.

Średniaki z 5G, czyli Qualcomm zapowiada integrację ze słabszymi Snapdragonami

qualcomm 5g sredniak snapdragon modem 2

Qualcomm oficjalnie zapowiedział, że seria 7xx i 6xx będzie gotowa w przyszłym roku na pokazanie konsumentom, co oznacza sieć 5G. Oczywiście w krajach, gdzie jest ona dostępna, ale to już zupełnie inny temat. W przypadku mocniejszych propozycji z rodziny Snapdragonów 7 to już w czwartym kwartale tego roku mają odpowiednie układy i modemy mają być gotowe. Wśród zainteresowanych firm znalazły się między innymi Oppo, Realme, Redmi, Vivo, Motorola, HMD i LG. Co istotne, nowe jednostki mają już bazować na 7 nm procesie technologicznym. W przypadku słabszych Snapdragonów 6 na pierwsze modele będziemy musieli poczekać do drugiej połowy 2020 roku.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Sony Xperia 5 to kolejny flagowiec od Japończyków — tym razem mniejszy.

Naturalnie im więcej urządzeń z 5G, tym większy napór na operatorów oraz państwa, aby budowały infrastrukturę. W Polsce temat nadal jest dosyć niepewny i ostatnia umowa z USA budzi jeszcze więcej więcej wątpliwości. Cóż… Po prostu bądźmy cierpliwi.

Źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x