W tym roku obok składanych smartfonów to technologia 5G jest największą nowością. Naturalnie, jak to bywa z nowościami, tak są one drogie i potrzebują czasu, aby stały się popularne. Nowości też dedykowane są głównie tym najmocniejszym modelom, które jednocześnie nie są najczęściej kupowane. To po części spowalnia rozwój, więc prędzej, czy później nowe technologie trafiają do coraz szerszej grupy odbiorców. Taka zapowiedź właśnie tyczy się 5G i Qualcomma, który spodziewa się w przyszłym roku zwiększenia popularności nowej technologii łączności.

Średniaki z 5G, czyli Qualcomm zapowiada integrację ze słabszymi Snapdragonami

qualcomm 5g sredniak snapdragon modem 2

Qualcomm oficjalnie zapowiedział, że seria 7xx i 6xx będzie gotowa w przyszłym roku na pokazanie konsumentom, co oznacza sieć 5G. Oczywiście w krajach, gdzie jest ona dostępna, ale to już zupełnie inny temat. W przypadku mocniejszych propozycji z rodziny Snapdragonów 7 to już w czwartym kwartale tego roku mają odpowiednie układy i modemy mają być gotowe. Wśród zainteresowanych firm znalazły się między innymi Oppo, Realme, Redmi, Vivo, Motorola, HMD i LG. Co istotne, nowe jednostki mają już bazować na 7 nm procesie technologicznym. W przypadku słabszych Snapdragonów 6 na pierwsze modele będziemy musieli poczekać do drugiej połowy 2020 roku.

Zobacz też: Sony Xperia 5 to kolejny flagowiec od Japończyków — tym razem mniejszy.

Naturalnie im więcej urządzeń z 5G, tym większy napór na operatorów oraz państwa, aby budowały infrastrukturę. W Polsce temat nadal jest dosyć niepewny i ostatnia umowa z USA budzi jeszcze więcej więcej wątpliwości. Cóż… Po prostu bądźmy cierpliwi.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.