Chyba już wszystko ma swój inteligentny wariant. O ile smartfony, smartwatche, inteligentne samochody i inteligentne domy nikogo już nie dziwią, tak nie zapominajmy o inny, inteligentnych urządzeniach. Istnieją bowiem inteligentne sztućce, szczoteczki do zębów. Niedługo natomiast w każdej inteligentnej szafie wyląduje inteligentny szalik od Xiaomi. Tak przynajmniej sugeruje jeden z ostatnich wniosków patentowych firmy.

Inteligentny szalik od Xiaomi

Inteligentny szalik od Xiaomi

Szaliki są często używane podczas zimy lub mroźnej pogody. W takich warunkach pogodowych często ludzie zawiązują je ciasno, gdy jest bardzo zimno. Gdy jednak robi się nieco cieplej, są one rozluźniane. Proza życia i nic skomplikowanego. Jednak nawet ten aspekt da się urpościć. Inteligentny szalik od Xiaomi usuwa potrzebę ręcznej regulacji go na szyi. Automatycznie dostosowuje swój chwyt i nagrzewa się zgodnie ze zmianą temperatury otoczenia.  Niedawno zauważony wniosek patentowy nosi tytuł Inteligentny szalik i jego metoda kontroli. Natomiast numer zgłoszenia to: 201010365323.8. Szalik składa się z chusty, czujnika temperatury i jednostki ogrzewania na podczerwień. Sam szalik pozornie nie różni się od tradycyjnej garderoby tego typu.

Zobacz też: Huawei wykorzysta rosyjski system Aurora OS

Niech jednak nie zwiodą Was pozory.  Jest on wyposażony w czujnik temperatury. Jednostka grzewcza na podczerwień jest również wbudowana w szalik i może być podłączona do jednostki czujnikowej w celu podgrzania szalików za pomocą technologii podczerwieni zależnie od temperatury otoczenia. Dodatkowo szkic pokazuje, że szalik posiada elastyczną jednostkę regulacyjną, która jest podłączona do czujnika temperatury. Szalik automatycznie rozluźnia się lub napina w zależności od niej. Przyznam, że chyba przestaję już nadążać za światem. Zostanę jednak przy swoim starym, analogowym szaliku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.