V50 ThinQ 5G

Przeglądarka Whale to odpowiedź LG na potrzeby składanych smartfonów

Newsy

Z jednej strony chcemy mieć ogromny wybór wszystkiego – od urządzeń, po oprogramowanie na nie. Z drugiej oczekujemy świetnej kompatybilności i rozwoju. Łącząc oba te podejścia ciężko wyjść na jeden kierunek, ale w dobie popularności różnych usług Google niewiele firm decyduje się na tworzenie swoich odpowiedników. Wciąż robi to między innymi Samsung, a tymczasem okazuje się, że LG nie chce za bardzo zostawać w tyle i tak powstał Whale – przeglądarka internetowa, która jest dedykowana składanym smartfonom.

Whale — LG i Naver stworzyli przeglądarkę internetową dla składanych smartfonów

lg whale naver przegladarka internetowa

LG wraz z Naver, największą koreańską wyszukiwarką stron internetowych, zapowiedzieli przeglądarkę Whale dla składanych smartfonów. Po co LG taki model? W końcu Koreańczycy nie mają w swoim portfolio takiej propozycji. Nie do końca tak jest, bo pamiętajcie, że składane smartfone to nie tylko te z elastycznymi wyświetlaczami jak Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X. LG postanowiło pójść w stronę dodatkowego, tradycyjnego wyświetlacza i taki model już jest – V50 ThinQ 5G. Na nadchodzących targach IFA prawdopodobnie poznamy kolejną propozycję, o czym świadczy zapowiedź firmy. W takim razie, czym jest Whale? To przeglądarka internetowa, która bazuje na Chromium i została zoptymalizowana pod pracę z wieloma stronami jednocześnie. Jakby nie patrzeć, jest to swego rodzaju ewenement na rynku.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Dlaczego i jak często zmieniamy smartfony?

O ile dzisiaj LG oficjalnie zapowiedziało Whale, tak samą przeglądarkę poznamy oczywiście na wspomnianych targach w Berlinie. Koreańczycy zapewne zabiorą ze sobą też niedawno przedstawione K50S i K40S, ale też ujawniony w plotkach G8X ThinQ. Mimo wszystko nadal niewiele wiemy na temat smartfona z dodatkowym wyświetlaczem. Być może będzie to kolejna forma urządzenia + akcesorium i tym razem to wspomniana odmiana G8 będzie w ramach smartfona z obsługą Dual Screen.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x