ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mate X z RYYB i Kirin 990

Mate X będzie oferował to, co Huawei ma najlepsze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei ogłosił swój pierwszy składany smartfon Huawei Mate X podczas MWC 2019 w Barcelonie na początku tego roku. Premiera telefonu została opóźniona od maja do czerwca, a następnie ponownie od czerwca do września. Ostatnio zgłoszono, że uruchomienie Mate X został opóźniony ponownie i będzie teraz dostępny do zakupu od listopada. Nowe przecieki twierdzą, że ostateczna wersja Huawei Mate X, która zostanie zaprezentowana do końca tego roku, będzie miała inny zestaw specyfikacji.

Mate X z RYYB i Kirin 990

Mate X z RYYB i Kirin 990

Przede wszystkim smartfon będzie napędzany przez nadchodzący układ Kirin 990. Ponadto, smartfon będzie pochodzić z trzema tylnymi aparatami fotograficznymi, o tej samej konfiguracji, którą widzieliśmy na smartfonach Huawei serii P30. Jest to aktualizacja czujników podobna do serii Mate 20. Nowy czujnik wykorzystuje RYYB zamiast RGB, który powinien oferować niewiarygodną wydajność w słabym świetle. Huawei Mate X również ponownie odwiedził TENAA. Dzięki temu wiemy, że smartfon waży teraz 300 gramów w porównaniu z 287 gramami z poprzedniej listy. Jednak wymiary telefonu wynoszące 161,3 × 146,2 × 11 mm pozostały niezmienione.

Zobacz też: Ceramiczny i tytanowy Apple Watch Series 5 – firma nie potrafi ukrywać tajemnic?

Smartfon jest dostarczany z tym, co firma nazywa Falcon Wing Design. W przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Fold składa się całkowicie płasko, bez widocznej luki. Firma twierdzi, że system zawiasów używany w telefonie jest opatentowany i składa się z ponad 100 elementów. Huawei Mate X posiada duży 8-calowy ekran o rozdzielczości ekranu 2480 × 2200 pikseli i proporcji 8:7.1, gdy rozkłada się go z dość cienkimi ramkami. Po złożeniu zamienia się w telefon z podwójnym wyświetlaczem. Jedna strona to 6,6-calowy (2480 x 1148 pikseli) wyświetlacz o przekątnej 19,5:9, podczas gdy druga to 6,38-calowy (2480 × 892 pikseli) ekran o przekątnej 25:9.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy