Dlaczego i jak często zmieniamy smartfony? Czy Amerykanie różnią się od nas?

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-24

Wczoraj Kacper przedstawił Wam raport Strategy Analytics dotyczący częstotliwości wymiany smartfona na nowy. Tymczasem to niejedyna firma, która postanowiła przeprowadzić tego typu badanie. Kolejną jest Ting Mobile, czyli wirtualny operator ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem mowa jest o ponad 3600 ankietowanych, którzy podzielili się informacjami na temat częstotliwości wymiany urządzeń mobilnych, ich powodów, jak i kilku innych czynników. Wniosków jest naprawdę wiele, więc przejdźmy od razu do właściwej infografiki.

Zmiana smartfona musi mieć jakiś powód — mniej lub bardziej błahy

ting wymiana smartfona powod czestotliwosc

Ponad 3 lata z jednym smartfonem? Dla niektórych może wydawać się to niedorzeczne, a dla innych czymś naturalnym. W ramach tej pierwszej grupy głównie znajdą się młodzi użytkownicy. Widać też potwierdzenie, że spadki popularności iPhone’ów mają swoje odzwierciedlenie w powyższej ankiecie. Całkiem nietypowo za to wypadają potrzeby zależne od płci i wieku. Niemalże w każdym przypadku liczy się system i cena, co naturalne, ale z wiekiem bardziej potrzebujemy przestrzeni na pliki, aniżeli mocy obliczeniowej. To poniekąd też zrozumiałe — w końcu za młodu bardziej dążymy do nowinek technologicznych. Z czasem ta potrzeba po prostu zanika. Jednak dlaczego zmieniamy smartfony na nowe? Najczęściej dlatego, że nie da się z niego już korzystać — przestał równie dobrze działać, uszkodził się lub najzwyczajniej w świecie zestarzał. Co się dzieje ze starym modelem? Okazuje się, że bardzo często trafia do szuflady, trafia do dzieci lub znajduje inne zastosowanie, na przykład jako odtwarzacz muzyczny.

Zobacz też: Na smartfona z Harmony OS jeszcze trochę poczekamy.

Tym samym postarajmy się przenieść teraz te dane na nasz rynek. Czy uważacie, że w podobnym tonie można odbierać sytuację w Polsce? W mojej opinii tak, choć z jedną małą różnicą w ramach sekcji przejścia na iPhone’a — tutaj marginalne ma znaczenie przejście między platformami. Jeśli ktoś postawił już na Apple, to zdecydowanie rzadziej z niego rezygnuje. Naturalnie wynika to też z marginalnej popularności tego producenta w naszym kraju.

Źródło: Ting.com


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x