LG uwierzyło w składane smartfony z elastycznym wyświetlaczem

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-12

Niedawno LG ogłosiło, że ich składany, dwuekranowy smartfon będzie gotowy już w przyszłym miesiącu. Producent jednak przygotowuje także coś jeszcze. Chodzi tu o składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem od LG. Wczoraj ich patent na specjalnie zaprojektowany telefon składany został zatwierdzony. Urządzenie przypomina Samsunga Galaxy Fold, ale z autorskim systemem składania Z-Fold.

Smartfon z elastycznym wyświetlaczem od LG

Smartfon z elastycznym wyświetlaczem od LG

Jak widać, we wzorze patentowym LG nie rezygnuje z dwóch wyświetlaczy. Jednak w tym przypadku jeden jest dodatkowo składany w pół. Daje nam to nie dwa, a trzy segmenty urządzenia. Patent na wzór przemysłowy został zgłoszony w Chinach 6 marca 2019 roku i obejmował 18 szkiców prostokątnego urządzenia składanego z dwoma wyświetlaczami, z których jeden jest ekranem elastycznym.

Zobacz też: Poznajcie LG G8X z każdej strony — flagowa specyfikacja z małym notchem

Smartfon rozwija się zgodnie z zasadą Z-Fold, która jest również wykorzystywana w broszurach dla handlu detalicznego. Po rozłożeniu telefonu zobaczymy elastyczny ekran, który jest dwa razy dłuższy niż standardowy wyświetlacz. Istnieje szereg symetrycznych małych otworów wzdłuż jednej krawędzi, które mogą być przeznaczone dla głośników. Nie widać jednak żadnych portów. Możliwe więc, że LG postanowiło uczynić go także urządzeniem niewymagającym żadnych przewodów. Jest to dość ryzykowna strategia, biorąc pod uwagę poprzednie konstrukcje tego typu ogłoszone przez innych producentów. Oczywiście nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zobaczymy takie urządzenie w przyszłości. Jednak sam taki patent wiele tutaj zmienia. LG do tej pory było bardzo sceptycznie nastawione do składanych smartfonów. Możliwe jednak, że producent w końcu zmienił zdanie na ich temat.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x