ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Samsung premierą Galaxy Fold chce przyćmić prezentację nowych iPhone

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na początku tego roku Samsung ogłosił swój pierwszy składany smartfon Samsung Galaxy Fold. Jednak na kilka dni przed trafieniem na sklepowe półki jego premiera została przełożona. Wszystko dlatego, że wielu recenzentów zaczęło narzekać na uszkodzenia wyświetlacza w ciągu zaledwie kilku dni użytkowania. Ostatnio firma oficjalnie ujawniła, że kwestie dotyczące urządzeń zostały naprawione, a smartfon będzie miał swoją premierę we wrześniu. Firma jednak nie podała dokładnej daty.

Premiera Samsunga Galaxy Fold tuż przed iPhone

Samsung Galaxy Fold przed iPhone

Najnowsze przecieki wskazują, że premiera Samsunga Galaxy Fold smartphone może mieć miejsce tuż przed prezentacją Apple iPhone 11, który ma się odbyć między 18 a 20 września. Plotka dalej twierdzi, że Samsung jest obecnie w trakcie masowej produkcji Galaxy Fold oraz nadchodzącego Galaxy Note10. Ponadto, południowokoreańscy analitycy rynkowi szacują, że 100000 sztuk zostanie sprzedanych na rodzimym rynku Samsunga i prognozuje się, że początkowe 20000 do 30000 sztuk będzie dostępne dla Korei przy premierze.

Zobacz też: Spadek zysku operacyjnego u Samsunga jest zatrważający

Takim zagraniem Samsung utarłby nosa Apple. Premiera iPhone to dla wielu fanów technologii swoiste święto. Jednak w ostatnich latach produkty Apple stały się niezwykle wtórne. Gdyby Samsung dzień wcześniej pokazał składany smartfon to właśnie on, a nie iPhone stałby się najważniejszą premierą we wrześniu. Koreański producent nie mógł odpuścić takiej okazji. Może dzięki temu porażkę projektową, jaką okazała się wcześniejsza wersja Galaxy Fold, producent będzie w stanie przekuć w swego rodzaju sukces. A przynajmniej pstryczek w nos konkurenta. Byłaby to świetna odmiana dla Samsunga po nie najlepszej pierwszej połowie bieżącego roku.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy