Emocje po oficjalnej prezentacji Harmony OS ewidentnie opadły. Dzisiaj swoje 5 minut niejako ma Android 10, stanowiący oficjalną nazwę dla Androida Q, ale Huawei na pewno nie da o sobie zapomnieć. Z pewnością Chińczycy dopiero rozwijają swój ekosystem, ale już pierwsze urządzenie na bazie tej platformy poznaliśmy. Jest to Honor Vision. Siłą rzeczy system operacyjny Smart TV nie ma tak dużego znaczenia, jak oprogramowanie, które obsługuje smartfona. Dlatego w głównej mierze czekamy na premierę telefonu od Huawei lub Honora z Harmony OS. Jednak Chińczycy nie mają zamiaru się spieszyć.

Smartfon z Harmony OS na pewno jeszcze nie w tym roku

huawei harmony os termin premiery oficjalnie

Pierwsze podejrzenia, co do przedstawienia pierwszego smartfona z Harmony OS już mieliśmy. Był nim Huawei Mate 30 Lite na rynek chiński. To, że w Europie ten system zbyt szybko nie zostanie pokazany, to nikogo nie powinno dziwić. Jednak dzisiaj Vinvent Yang, wiceprezydent Huawei, postanowił na spotkaniu prasowym w Nowym Jorku zaprzeczyć, jakoby miał się w tym roku pojawić jakikolwiek smartfon z Harmony OS na pokładzie. Niemniej jednocześnie potwierdził on, żeby oczekiwać innych, inteligentych urządzeń na tej platformie. W drodze jest kolejny telewizor, ale też smartwatch z Harmony OS, o którym mogliście już usłyszeć. Te faktycznie mają zadebiutować do końca 2019 roku.

Zobacz też: Czego oczekiwać od rowerów miejskich nowej generacji?

Siłą rzeczy w ramach zapowiadanego jednego standardu, jednego ekosystemu to smartfony też muszą w końcu pracować pod kontrolą systemu Huawei. Nie ma możliwości zrobienia tego w ramach jednej serii i nagłego porzucenia Androida, ale z pewnością Chińczycy zaczną od prób we własnym kraju. Tym samym… cierpliwości.

Źródło: GSM Arena, CNET

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.