Google-Nexus-5-nexus-4

Urządzeń z serii Nexus nie trzeba nikomu przedstawiać. Smartfony te sygnowane marką Google’a charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości oraz gwarantują długie wsparcie producenta. Na temat przyszłego (tegorocznego) Nexusa 6 wiemy co prawda niewiele, jednak przypuszczalna specyfikacja nieznacznie ma się różnić od flagowca LG w postaci G3, a wiec będzie to zdecydowanie najwyższa półka. Do Sieci jednak wyciekły ciekawe informacje, które sugerują, że gigant z Mountain View planuje wypuścić do sprzedaży również smartfon przeznaczony na niższy segment rynku.

 

Według chińskiego serwisu MTKSJ budżetowy smartfon Nexus miałby bazować na konstrukcji MediaTeka dzięki czemu jego finalna cena miałaby oscylować nawet poniżej 100$. Informacja ta oznacza również zmianę strategii Googla, gdyż po raz pierwszy przeglądarkowy gigant zaprezentowałby dwa urządzenia, z czego słabszy model miałby być odświeżeniem ubiegłorocznego flagowca.

 

Specyfikacja techniczna urządzenia nie jest znana, jednak plotki mówią tutaj o 5,5 calowym ekranie ze sporą rozdzielczością, co w połączeniu z tanim lecz wydajnym układem Mediateka, ceną poniżej 100$ oraz wszystkimi cechami serii Nexus zwiastuje murowany hit sprzedaży na miarę Motoroli G. Oba Nexusy najprawdopodobniej zostaną wyprodukowane przez LG, a zadebiutują jeszcze w tym roku.

 

Źródło: tomshardware.com, pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski