Google pracuje nad tanią wersją smartfona Nexus?

Newsy

Google-Nexus-5-nexus-4

Urządzeń z serii Nexus nie trzeba nikomu przedstawiać. Smartfony te sygnowane marką Google’a charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości oraz gwarantują długie wsparcie producenta. Na temat przyszłego (tegorocznego) Nexusa 6 wiemy co prawda niewiele, jednak przypuszczalna specyfikacja nieznacznie ma się różnić od flagowca LG w postaci G3, a wiec będzie to zdecydowanie najwyższa półka. Do Sieci jednak wyciekły ciekawe informacje, które sugerują, że gigant z Mountain View planuje wypuścić do sprzedaży również smartfon przeznaczony na niższy segment rynku.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Według chińskiego serwisu MTKSJ budżetowy smartfon Nexus miałby bazować na konstrukcji MediaTeka dzięki czemu jego finalna cena miałaby oscylować nawet poniżej 100$. Informacja ta oznacza również zmianę strategii Googla, gdyż po raz pierwszy przeglądarkowy gigant zaprezentowałby dwa urządzenia, z czego słabszy model miałby być odświeżeniem ubiegłorocznego flagowca.

 

Specyfikacja techniczna urządzenia nie jest znana, jednak plotki mówią tutaj o 5,5 calowym ekranie ze sporą rozdzielczością, co w połączeniu z tanim lecz wydajnym układem Mediateka, ceną poniżej 100$ oraz wszystkimi cechami serii Nexus zwiastuje murowany hit sprzedaży na miarę Motoroli G. Oba Nexusy najprawdopodobniej zostaną wyprodukowane przez LG, a zadebiutują jeszcze w tym roku.

 

Źródło: tomshardware.com, pocketnow.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x