Półtora roku po premierze w Indiach i Indonezji, lekka aplikacja Google Go jest teraz dostępna na całym świecie. Jest niezwykle lekka. Zajmuje przy tym nieco ponad 7 MB. Aplikacja ma na celu posłużyć do wyszukiwania informacji online na urządzeniach o niskiej wydajności. Jest także w stanie zapamiętać wyniki wyszukiwania, gdy jesteś z powrotem online, jeśli w jego trakcie stracimy dostęp do internetu. Aplikacja jest teraz dostępna w Sklepie Play. Google twierdzi, że będzie ona działać na wszystkich urządzeniach z systemem Android działających na Lollipopie (5.0) i powyżej.

Google Go

Google Go

Oprócz tego, że jest zaprojektowane do pracy na urządzeniach o niskim poborze mocy, Google Go posiada również kilka funkcji, które według firmy są przeznaczone na potrzeby rynków wschodzących. Na początku tego roku Google dodał do Google Go funkcję obiektywu, która pozwala aplikacji używać aparatu do zamiany go na mowę. Aplikacja obsługuje również wyszukiwanie głosowe. Dodatkowo od zeszłego roku może odczytywać strony internetowe na głos. Odejście od pisania i czytania nie jest przypadkowe. Raport opublikowany przez The Wall Street Journal w 2017 roku zauważył, że Następny miliard użytkowników Google może mieć z nimi problem.

Zobacz też: Wiemy kiedy inteligentne okulary Huawei trafią do sprzedaży

Google Go jest tylko jedną z wielu aplikacji marki Go, które Google produkuje z myślą o rynkach wschodzących. Należą do nich aplikacja Gmail Go, która oferuje odchudzoną pocztę elektroniczną, oraz aplikacja Galeria Go, którą można wykorzystać do porządkowania zdjęć czy Mapy Go będące lekką nawigacją. Oprócz tych aplikacji, Google stworzyło również Android Go, odchudzoną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego dla urządzeń o niskiej wydajności. Jest on przeznaczony głównie dla rynków wschodzących. Mimo to znalazł również fanów w krajach rozwiniętych dzięki niskiej cenie i dostosowaniu do słabego internetu.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.