W ciągu ostatnich dwóch lat rynek przeszedł teoretycznie niewidoczną dla nas przemianę. Zauważyliśmy coraz popularniejsze tanie flagowce, ale kompletnie nie tyczą się nas naprawdę tanie smartfony z Android Go na pokładzie. Liczba dostępnych reprezentantów tej serii w Polsce nie jest piorunująca. Niemniej możemy korzystać z rozwiązań, które są im dedykowane na zwykłych modelach. Tego typu przykładem jest Galeria Go, którą wydał nigeryjski oddział Google. To też swoją drogą pokazuje, kto najbardziej potrzebuje lekkich wersji aplikacji. W tym wypadku odchudzone zostały Zdjęcia Google.

Galeria Go to kolejna, prosta aplikacja od Google dla najmniej wymagających lub najsłabszych smartfonów

Powyższy materiał promocyjny ewidentnie pokazuje, że to nie Amerykanie odpowiadają za ten projekt. Galeria Go waży zaledwie 10 MB i nie jest to najbardziej rozbudowana aplikacja, ale i tak pozwala na coś więcej, niż tylko przeglądanie zdjęć. Możemy między innymi edytować grafiki, wykorzystać automat, aby algorytmy poprawiły ich wyraz czy też skorzystać ze sztucznej inteligencji do automatycznej organizacji. Lekka wersja Zdjęć Google wspiera też karty pamięci, co dobitnie pokazuje, że jest to aplikacja, gdzie Internet nie jest dostępny na każdym kroku.

Zobacz też: Kiedy Samsung wyda One UI 2.0?

Jak to bywa w przypadku znakomitej większości aplikacji od Google, Galeria Go również jest dostępna za darmo w Sklepie Play. Zainteresowani na pewno się znajdą, bo w końcu nie wszyscy potrzebują kombajnu do przeglądania zdjęć. Jednak warto zaznaczyć, że omawiana aplikacja dostępna jest wyłącznie dla urządzeń z Androidem 8.1 Oreo lub nowszym systemem. Nie wszystkie funkcje też są dostępne globalnie.

Źródło: Android Police

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Łukasz Pająk

    Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.